ظریف: اعضای جامعه جهانی نباید به دنبال تحمیل خواسته‌های خود به لبنان باشند

  • وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد که اعضای جامعه جهانی در شرایط بسیار دشوار کنونی باید از مردم لبنان حمایت کنند، نه اینکه به دنبال تحمیل خواسته‌های خود به این کشور باشند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در یک نشست خبری در بیروت تصریح کرد که اعضای جامعه جهانی تنها باید به حمایت از مردم لبنان فکر کنند و نباید به دنبال سوءاستفاده از شرایط دشوار کنونی و تحمیل خواسته‌های خود به لبنانی‌ها باشند.

ظریف در نشست خبری پس از دیدار با میشل عون رئیس‌جمهور لبنان، به خبرنگاران گفت: «باید یک تلاش بین‌المللی برای کمک به لبنان و نه برای تحمیل به لبنان، شکل بگیرد. ما به عنوان اعضای جامعه جهانی باید در شرایط بسیار سخت کنونی در کنار مردم لبنان باشیم و نباید به دنبال استفاده و سوءاستفاده از شرایط کنونی برای تحمیل خواسته‌های خودمان به مردم لبنان باشیم.»

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص اهم موارد مطرح شده در دیدارش با رئیس‌جمهور لبنان گفت:  «از طرف رئیس‌جمهور و مردم ایران مراتب تسلیت و همدردی خود با مردم لبنان و همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ادامه کمک‌های طبی و کمک در حوزه انرژی و بازسازی را خدمت جناب آقای میشل عون رئیس‌جمهور لبنان اعلام کردم.»

وی افزود: «پیام تبریک جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز پیروزی را خدمت ایشان اعلام کردیم. [پیروزی ملت لبنان در جنگ ۳۳ روزه] نشان می‌دهد که مردم لبنان می‌توانند در برابر همه سختی‌ها از جمله فاجعه اخیر مقاومت کنند.»

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email