لبنان|آخرین آمار تلفات انفجار مهیب بیروت؛ ۷۸ کشته، بیش از ۴ هزار زخمی

نماینده آمریکا: چین و روسیه احتمالا قطعنامه علیه ایران را وتو خواهند کرد

  • نماینده آمریکا در سازمان ملل بر این باور است که چین و روسیه احتمالا هرگونه قطعنامه علیه ایران را وتو می کنند.

به نقل از بلومبرگ، کیلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی اذعان کرد: احتمالا چین و روسیه هرگونه قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت را وتو خواهند کرد. تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود.

بر اساس این گزارش، آمریکا تلاش زیادی را آغاز کرده است تا تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را که در ماه اکتبر و در چارچوب توافق هسته‌ای به پایان خواهد رسید، تمدید کند.

بیشتر بخوانید

وی در نشست سالیانه انجمن امنیتی اسپن، افزود: روسیه و چین احتمالا هر قطعنامه‌ای علیه ایران را وتو خواهند کرد.

کرافت گفت: راهبرد جهان کامل همیشه این بوده است که آنها (روسیه و چین) رای ممتنع بدهند و قطعا وتو نکنند، با این حال باید واقع بین باشیم. در شرایط کنونی راهبرد این است که با دیگر اعضای شورای امنیت همکاری کنیم تا چین و روسیه را به گوشه‌ای بفرستیم و آنها را توجیه کنیم.

این مقام ارشد آمریکایی اظهار داشت: ما باید از کشورهای عربی، اسرائیل و کشورهای اروپایی محافظت کنیم. روسیه و چین هم نمی خواهند ایران به سلاح های اتمی دست پیدا کند. همه ما این را می دانیم.

وی در ادامه ادعا کرد: تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتخاب بین آزادی و استبداد است. به نظر من این مساله اهمیت زیادی دارد که تلاش برای تمدید این قطعنامه را به موقع آغاز کردیم چرا که این مساله مهم و حیاتی است و برای چند نسل آینده روی جهان تاثیر خواهد گذاشت.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email