کاظم جلالی: حجم تجارت ایران با اتحادیه اوراسیا ۲.۵ میلیارد دلار شد

سفیر ایران در روسیه اعلام کرد: پس از هفت ماه از اجرای موافقتنامه تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا، حجم تجارت خارجی ایران با این اتحادیه به بیش از دو میلیارد و ۴۱۷ میلیون دلار رسیده است.

کاظم جلالی در نخستین کار گروه مشترک تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا که با حضور مسئولین سازمان توسعه تجارت و گمرک دو کشور و رئیس روس هیات کمیسیون اقتصادی اورآسیا به صورت وبینار برگزار شد این مطلب را بیان کرد.

سفیر ایران افزود: از این میزان ۷۲ درصد تجارت با اوراسیا سهم واردات ایران از کشورهای عضو اتحادیه و ۲۸ درصد از آن سهم صادرات ایرانی بوده است.

جلالی در ادامه به نقش ائتلاف های منطقه ای و گسترش روابط اقتصادی با همسایگان اشاره کرد و پیگیری این رویه را از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: ما معتقدیم موافقتنامه امضا شده با اتحادیه اقتصادی اورآسیا توسعه روابط اقتصادی میان ایران و همسایگان را به همراه دارد و باعث صلح و آرامش بیشتر در منطقه خواهد شد.

در ادامه این جلسه مسئولین امور همکاریهای گمرکی و سیاست اقتصادی و مالی اتحادیه اقتصادی اورآسیا و مسئولینی از کشورهای عضو اتحادیه روند اجرایی شدن این موافقتنامه در زمینه های مختلف بهداشتی ، قرنطینه و دیگر مسائل مرتبط با توسعه تجارت را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email