نماینده ولی‌فقیه در سوریه: تنها راه‌ پیروزی ملت فلسطین مقاومت است/ ایران تا پیروزی نهایی در کنار فلسطینی‌ها می‌ایستد

نماینده ولی فقیه در سوریه تاکید کرد: تجربه نشان داده مذاکره بی‌نتیجه و تنها راه‌حل نهایی پیروزی ملت فلسطین مقاومت است.

  • ، آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی در نخستین نمازجمعه دمشق در مصلای حرم مطهر حضرت زینب (س) پس از تعطیلی موقت به‌خاطر شیوع کرونا، قضیه فلسطین را مساله اول جهان اسلام عنوان کرد.

او در خطبه‌های آخرین جمعه ماه رمضان که به نام روز قدس نامگذاری شده، ابتکار امام خمینی (ره) در نامگذاری این روز را عاملی بزرگ برای فراموش نشدن مساله فلسطین دانست‌.

آیت‌الله طباطبایی ادامه داد: سیاست استکبار و صهیونیسم این بود که قضیه فلسطین فراموش شود و در این امر بعضی از دولت‌های به اصطلاح اسلامی نیز کمک کردند ولی نتوانستند.

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه با اشاره به غصب زمین‌های فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: صهیونیست‌ها با بدترین جنایت‌ها یک ظلم تاریخی علیه مردم مظلوم فلسطین روا داشتند که هنوز هم ادامه دارد.

آیت‌الله طباطبایی خاطرنشان کرد: انگلیسی‌ها با “قرارداد ننگین بالفور” به صهیونیست‌ها در اشغال اراضی و خانه‌های فلسطینی‌ها و آوارگی مردم این کشور کمک کردند.

وی رژیم صهیونیستی را غده سرطانی دانست که باید هرچه زودتر از منطقه زائل شود و تاکید کرد: کمک به فلسطینی ها در این راه خطیر وظیفه همه مسلمانان و آزادگان جهان است و جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت هم تا پیروزی فلسطینی ها در کنار آنها خواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در سوریه با بیان‌ این‌که امروز ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل گروه‌های مقاومت و حزب‌الله بسیار ضعیف شده است، تاکید کرد: تجربه نشان داده مذاکرات بی‌نتیجه و تنها راه‌حل نهایی پیروزی فلسطین مقاومت است.

گفتنی است؛ اولین نمازجمعه حرم مطهر حضرت زینب (س) پس از حدود سه ماه تعطیلی به‌دلیل شیوع کرونا، با حضور پرشور اهالی زینبیه و زائران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به امامت آیت‌الله طباطبایی برگزار شد.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email