ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی عمان به ایران

دولت عمان دو محموله کمک‌های دارویی و پزشکی به ایران ارسال کرد.

  • محمد رضا  نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سلطنت عمان از ارسال دو محموله کمک‌های دارویی و پزشکی از عمان به کشورمان و تسهیل سفر ایرانیان و اتباع بحرینی با مساعدت مقامات عمانی خبر داد.

وی ضمن قدردانی از مساعدت‌های سلطان و دولت عمان، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و کشورهای منطقه می‌بایست از این روابط بسیار صمیمی و پایدار الگو بگیرند و براساس آن عمل کنند.

نوری شاهرودی با اشاره به اهدای دو محموله کمک‌های دارویی و بهداشتی و پزشکی به ایران از سوی عمان، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه این کشور درگیر مقابله با شیوع ویروس کرونا بوده است، دومین محموله شامل بیش از ۴۰ تن کمک‌های پزشکی و بهداشتی از جمله ۵ تن دارو برای کمک به بخش‌های دارویی تحویل نهادهای ایرانی دادند.

 همکاری و تقویت روابط دو کشور ایران و عمان

سفیر ایران در عمان به همکاری دولت عمان در تسهیل سفر اتباع ایرانی برای بازگشت به ایران و چند خط بندری مستقیم میان بنادر ایران و عمان اشاره کرد و گفت: برقراری یک سفر هوایی هفتگی میان شهرهای مسقط، شیراز و تهران برای بازگشت ایرانیان از عمان در شرایطی که فرودگاه تعطیل بوده و راه‌اندازی خط مستقیم بندری برای انتقال کالای مورد نیاز بازار عمان باعث رونق تجاری دو کشور شده است و ایران در این شرایط کرونایی جایگاه بالایی در بازار عمان کسب کرده است.

بیشتر بخوانید

رایزنی‌های سیاسی مستمر با عمان جهت مساعدت در تسهیل بازگشت اتباع بحرینی مانده در ایران به کشورشان

نوری شاهرودی از تسهیل سفر اتباع بحرینی مانده در ایران برای سفر به کشورشان به‌دلیل شیوع کرونا و قطع پروازها  با هماهنگی عمان خبر داد و تأکید کرد: در این شرایط بیش از دو هزار نفر از زوار بحرینی مانده در شهر مشهد مقدس و دیگر شهرهای ایران با مساعدت مقام‌های عمانی به کشور خود بازگشتند.

سلطنت عمان همچنین در فروردین ماه نیز نخستین محموله اهدایی از اقلام دارویی و پزشکی و بهداشتی را به ایران ارسال کرده است.
براساس آمار رسمی شمار مبتلایان به ویروس کرونا و بیماران کووید۱۹ در این کشور تاکنون ٣٣٩٩ نفر بوده که ۱۰۶۸ نفر بهبود یافته و شمار قربانیان ۱۷ نفر اعلام شده است. میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، عمان کمترین میزان مبتلایان به کرونا داشته است.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email