سازمان امدادرسانی بین‌المللی نروژی: باید تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود

سازمان «شورای پناهندگی نروژ» خواستار لغو و یا تعلیق تحریم‌های اقتصادی تحمیلی آمریکا علیه سوریه، ایران و ونزوئلا به دنبال شیوع ویروس کرونا در این کشورها شد.

  •  به نقل از رویترز، «یان اگلند» دبیرکل سازمان «شورای پناهندگی نروژ» سه شنبه شب در یک نشست خبری گفت که نهادها و سازمان‌های امدادرسانی با وجود معافیت پزشکی و غذایی از تحریم‌ها، در عملیات امدادرسانی خود با مشکل مواجه هستند.

وی در ادامه اظهارات خود در این نشست که به صورت مجازی در ژنو برگزار شده، تصریح کرد: سونامی فقر و گرسنگی ناشی از همه گیری کرونا، در بسیاری از کشورهای فقیر از خود این ویروس هم بدتر خواهد بود.

دبیرکل سازمان «شورای پناهندگی نروژ» با تاکید بر لزوم رفع تحریم‌های اقتصادی افزود: تحریم‌ها علیه ایران، ونزوئلا و سوریه کار امدادرسانی به مردم عادی در این شرایط کرونایی، سخت کرده است.

 اگلند گفت: همه موسسات و شرکت‌های خاص از جمله بانک‌هایی که برای کمک به این کشورها به آنها نیاز داریم، به خاطر تحریم‌ها قادر به ارائه هیچ کمکی نیستند. لذا باید تحریم‌های اقتصادی همه جانبه علیه این کشورها در راستای طرحی که آن را «مقابله با همه گیری ویروس کرونا» می‌نامیم، لغو و یا دست کم تعلیق شوند.

شورای پناهندگان نروژ (NRC) یک سازمان بزرگ و معتبر بشردوستانه است که همانند دیگر سازمان‌های امدادرسان تحت تاثیر پیامدهای منفی تحریم‌های آمریکا در دوران کرونا قرار گرفته‌اند.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email