سفارت ایران در روسیه خواستار بازگشت دانشجویان ایرانی به خانه شد

سفارت جمهوری اسلامی ایران بار دیگر با انتشار اطلاعیه‌ای با توجه به وضعیت نامعلوم سال تحصیلی در روسیه و گسترش روزافزون ویروس کرونا در این کشور از دانشجویان ایرانی درخواست کرد به کشورمان بازگردند.

  • ، در اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده است: در پی شیوع ویروس کرونا در روسیه و ابراز برخی نگرانی‌ها در خصوص احتمال شیوع این بیماری در خوابگاه‌های دانشجویی و پیرو اطلاعیه های قبلی به دانشجویان عزیز ایرانی توصیه می‌کنیم با ارجحیت نهادن به حفظ سلامتی خود، تا پایان اپیدمی و بهبود شرایط به میهن برگردند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: به همین منظور تاکنون تلاش شده است هر هفته یک پرواز و بعضاً دو پرواز یکطرفه از مقصد مسکو به تهران برقرار باشد.

«با توجه به گسترش جهانی بیماری کووید ۱۹ و ناشناخته بودن بسیاری از ابعاد آن، پیش‌بینی در خصوص بهبود شرایط فعلی، میسر نیست. به همین دلیل بسیاری از کشورها از جمله روسیه برای مهار آن، علاوه بر اتخاذ شرایط فوق‌العاده، اقدام به بستن مرزهای خود کرده‌اند و بدیهی است هرگونه تصمیم گیری در خصوص زمان بازگشایی مرزهای این کشور برعهده مقامات آن است.

سفارت ایران تأکید کرده است که این اطلاعیه صرفاً حاوی توصیه‌های عمومی برای حفظ سلامتی هم میهمان صادر شده است و مسئولیتی در قبال بازگشایی مرزهای ورودی و زمان بازگشت به روسیه بر عهده ایران نیست.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email