لاوروف: روسیه به ایران در مبارزه با کرونا کمک می‌کند

وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی خود با “محمد جواد ظریف”، آمادگی کشورش برای ارائه کمک‌های لازم به ایران برای مقابله با گسترش ویروس کرونا را مورد تأیید قرار داد.

  • به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه در جریان گفت‌وگوی تلفنی روز چهارشنبه خود با “محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که روسیه در مبارزه با ویروس کرونا به ایران کمک خواهد کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در این مذاکرات تلفنی، سرگئی لاوروف از طرف مقامات مسکو به جمهوری اسلامی در رابطه با قربانیان شیوع ویروس کرونا در ایران تسلیت گفته و آمادگی این کشور برای ارائه کمک‌های لازم برای مقابله با گسترش بیشتر این بیماری را مورد تأیید قرار داد.

بر اساس این اطلاعات، وزرای خارجه روسیه و ایران همچنین درباره مسائل مهم بین المللی و منطقه‌ای، از جمله وضعیت پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران و حل و فصل اوضاع در سوریه در چارچوب توافقات صورت گرفته بین کشورهای ضامن صلح در سوریه (روسیه، ایران و ترکیه) در چارچوب مذاکرات آستانه، با توجه به افزایش وخامت اوضاع  در منطقه ادلب، به طور مفصل به تبادل نظر پرداختند.

مذاکرات تلفنی وزیران خارجه روسیه و ایران در آستانه دیدار امروز (پنج شنبه) روسای جمهور روسیه و ترکیه – ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در مسکو صورت گرفت.

بیشتر بخوانید

پیش از این، “دمیتری پسکوف” سخنگوی کرملین اعلام کرد که نشست سه جانبه روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه – ولادیمیر پوتین، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان، همچنان در دستور کار سه کشور قرار دارد، ولی تاکنون امکان توافق درباره زمان برگزاری آن، به خاطر برنامه کاری روسای جمهور بوجود نیامده است.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email