سازمان بهداشت جهانی هشدار کرونا را به بالاترین سطح افزایش داد

با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده‌ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد.

  • به نقل از دویچه وله، با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده‌ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد. این سازمان احتمال سرایت ویروس کرونا به سرتاسر جهان را “بسیار بالا” می‌داند.

تا بامداد شنبه، دهم اسفند (۲۹ فوریه) شمار مبتلایان شناسایی‌شده به ویروس جدید کرونا موسوم به کوویدــ‌۱۹ در کشورهای مختلف به بیش از ۸۵ هزار و ۱۵۰ نفر رسید.

در زمان حاضر در بیش از ۵۰ کشور موارد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و افزایش تعداد مبتلایان در کشورهایی نظیر کره جنوبی، ایتالیا و ایران روندی پرشتاب به خود گرفته است.

سازمان بهداشت جهانی که تا کنون احتمال سرایت کرونا به سرتاسر دنیا را “بالا” ارزیابی کرده بود روز جمعه این احتمال را “بسیار بالا” اعلام کرد که بالاترین سطح هشدار این نهاد وابسته به سازمان ملل محسوب می‌شود.

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در عین حال تأکید کرده که هنوز مبارزه برای جلوگیری از شیوع سراسری این بیماری تنفسی شکست نخورده و هنوز نشانه‌ای از شیوع غیرقابل کنترل آن در جوامع مختلف مشاهده نشده است.

ویروس کرونا تا کنون بیش از دو هزار و ۹۰۰ قربانی گرفته که حدود دو هزار و ۷۲۰ نفر آنها ساکنان استان هوبئی و مرکز آن شهر ووهان بوده‌اند که کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا شناخته می‌شود.

روند گسترش و مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در چین تا حدود زیادی کنترل شده است. پکن روز شنبه اعلام کرد که روز گذشته شمار کشته‌شدگان بر اثر ابتلا به کرونا در چین ۴۷ نفر بوده که به‌نسبت روزهای قبل به‌طور محسوسی کاهش داشته است.

با این همه روند ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در کشورهای دیگر رو به افزایش است. پس از چین بیشترین موارد ابتلا به کرونا با دو هزار و ۹۲۰ مورد تا روز شنبه، در کره جنوبی ثبت شده است.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email