کرملین: نادیده گرفتن نقش ایران در منطقه، غیرمنطقی است

سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه با تاکید بر نقش مهم ایران در منطقه و بخصوص در سوریه، از همه طرفین شرکت کننده در توافقنامه هسته‌ای خواست تا تدابیری درجهت تشویق تهران برای باقی ماندن در چارچوب برجام بیاندیشند.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، “دمیتری پسکوف” سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در سخنرانی برای دانشجویان دانشگاه روابط بین الملل، زیر نظر وزارت خارجه این کشور تاکید کرد که مسکو جایگزینی برای توافقنامه هسته‌ای با ایران نمی‌بیند و از همه طرفین می‌خواهد تا اقداماتی را برای تشویق تهران برای باقی ماندن در این توافقنامه درنظر بگیرند.

پسکوف در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در اینباره گفت: «روسیه مانند تقریبا همه کشورها خواستار حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، ما جایگزینی برای این توافقنامه نمی بینیم. ما از همه می‌خواهیم تا تلاش کنند ایران از این توافقات خارج نشود، چرا که این اقدام عواقب بسیار منفی خواهد داشت و ما اقدام آمریکا در خارج شدن از برجام را بشدت محکوم می‌کنیم.»

برغم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا، روسیه به همکاری با ایران ادامه می‌دهد

وی تاکید کرد، تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران که خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل اعمال شده، بر اساس ضوابط حقوق بین الملل قانونی نیست و نباید مانعی برای ادامه روابط دوجانبه و همکاری‌های تجاری-اقتصادی با تهران شود.

سخنگوی کرملین یادآور شد که روسیه خواستار روابط نزدیک و متقابل سودمند با جمهوری اسلامی است که نقش بسیار مهمی در اوضاع منطقه و در حل و فصل مسائل سوریه دارد. وی تاکید کرد: «بستن چشمان خود به روی نقش مهم ایران در منطقه، کاملا غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.»

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email