رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری گفت: در گذرنامه های جدید هیچ نشانی از تبریز وجود ندارد و این نشان می دهد تبریز در حال فراموش شدن است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، مهندس ایرج شهین باهر در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر تبریز پس از ارائه گزارش فرزین حق پرست مدیرکل میراث فرهنگی استان در خصوص انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ گفت: قطعا احیای آثار تاریخی تا سال ۲۰۱۸ ممکن است ولی با برنامه مشخص.
وی با اشاره به تعامل بوجود آمده بین شهرداری و سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: در سالهای اخیر با تعاملی بین شهرداری و میراث شکل گرفته است کارهای خوبی در جهت احیای بافت تاریخی و آثار بجامانده انجام شده است.
عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: در پاسپورت های جدید هیچ نشانی از شهر تبریز دیده نمی شود و این یعنی تبریز در حال فراموش شدن است.
وی به پیش بینی هایی که در خصوص صاحب آباد انجام شده اشاره کرد و افزود: امیدواریم به زودی این میدان حکومتی احیا گردد.
باهر در ادامه با گرامیداشت یاد ۴۰ هزار قربانی زلزله بم ابراز داشت: این روز به ما یادآوری می کند که خانه های ما آسیب پذیر هستند و باید برای این خانه ها فکر کنیم.
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر تبریز با بیان اینکه وضعیت هوای تبریز مناسب نیست افزود: اتفاقات امروز نتیجه اشتباهات ۲۰ سال گذشته است و ادامه این روند موجب یک فاجعه خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email