توسط فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و شهردار تبریز؛

تفاهم‌نامه احداث تراموای تبریز امضا شد

تفاهم نامه

با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر و مدیرعامل قطار شهری تبریز، تفاهم نامه احداث تراموا تبریز برای اولین بار در کشور امضا شد.

به گزارش شهریار، ظهر امروز با امضا این تفاهم نامه احداث اولین تراموای کشور در تبریز وارد فاز عملیاتی شد.

خط پنج مترو تبریز که از آن با عنوان توسعه خط یک یاد می شود، قونقا را به راه آهن متصل می سازد. احیا مسیر قدیمی اولین تراموای ایران  جزو اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه در ۷ ماده و ۲ تبصره تنظیم شده است. بر اساس برآوردهای انجام شده هزینه احداث این پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

طراحی و اجرای پروژه خط پنج قطار شهری تبریز (توسط خط یک) به طول هفت کیلومتر (رفت و برگشت) با ۱۱ ایستگاه به صورت ای پی سی شامل طراحی و اجرا و تامین تجهیزات از مفاد این تفاهم نامه است.

شهردار تبریز از احداث تراموای شهری در مسیر قونقای سابق به طول ۷ کیلومتر خبر داد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر پیش از ظهر امروز در حاشیه امضای تفاهم‌نامه احداث تراموای شهری بین قرارگاه خاتم‌الانبیا و شهرداری تبریز گفت: خط پنجم قطار شهری تبریز که ادامه و تکمیل خط یک است، از میدان قونقا تا راه‌آهن، در همان محل سابق تراموای اصلی شهر به طول ۷ کیلومتر و به صورت ترموا احداث می‌شود.

او افزود: امروز تفاهم ناهم اجرای تراموای شهری بین شهرداری تبریز و قرارگاه خاتم‌الانبیا امضا شد که تلاش داریم در اسرع وقت با بهره گیری از پتانسیل های استانداری، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر این پروژه را اجرایی کنیم.

ایرج شهین‌باهر، با اشاره به بازدید فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیای کشور از پروژه‌های شهری نیز اعلام داشت:پروژه هایی که قبلا تفاهم نامه اجرای آنها منعقد شده و تعدادی از آنها در حال اجرا است، همانند پروژه مرکز مدیریت پسماند  شهرداری تبریز که بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور است و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه خاکبرداری دارد.

او افزود: همچنین پارک بزرگ تبریز و اتوبان ولایت جزو دیگر کارهای مشترک قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و شهرداری تبریز است که بر اساس قرداد قبلی با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

Print Friendly, PDF & Email