نماینده حماس در تهران: همه مردم جهان باید زیر پرچم حق علیه ظلم رژیم صهیونیستی متحد شوند


نماینده حماس در تهران با انتقاد از انفعال ملتها در برابر اقدام حاکمان سازشکار و خائن امارات و بحرین در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: همه مردم جهان باید زیر یک پرچم یعنی پرچم حق علیه ظلم رژیم صهیونیستی متحد شوند

 خالد قدومی در تحلیل اقدام بحرین در عادی سازی روابط با رژیم جعلی صهیونیستی، گفت: این مد جدیدی که از جانب امارات ایجاد شد و به بحرین رسید و نمی‌دانم به چه سمتی می‌خواهد برود، برای ما فلسطینیان جدید نیست.

وی افزود: آنان قبلا نیز چنین روابطی داشتند، اما جرات اعلام و رسانه‌ای کردن آن را نداشتند.

قدومی تصریح کرد: نظام بحرین روند خواری و ننگی در پیش گرفته و به چنان حضیض ذلتی رسیده که موضوعی که مرتبط با سیاست خارجی این کشور است از جانب ترامپ اعلام شد و به ویژه این اتفاق پس از نشست بی فایده وزرای خارجه عرب روی داد.

نماینده حماس در تهران، با انتقاد از انفعال ملت‌ها در قبال اقدام سران این دو کشور عربی تاکید کرد: هر کسی از مجازات در امان بماند راحت‌تر بی حرمتی می‌کند، زیرا اکنون تردیدی در این مسئله نیست و ما از ملت‌ها می‌خواهیم که واکنش نشان دهند.

وی گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی است که از خون دیگر ملت‌ها تغذیه می‌کند و ۷۲ سال پس از بهره مندی از حمایت دولت‌های استکباری همچنان نیازمند عادی سازی روابط با موجودات ناشناخته و پستی مانند رژیم‌های امارات و بحرین است.

خالد قدومی افزود: البته ملت بحرین و امارات با این کار حکامشان موافق نیستند و قلب این ملت‌ها برای قدس می‌تپد و ما به آن‌ها سلام می‌کنیم و آفرین می‌گوییم، اما متاسفانه حکامشان در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ناشناخته اند، با این حال رژیم صهیونیستی به علت این که نامشروع است به عادی سازی روابط با آنان نیاز دارد.

وی درباره هدف از اعلام عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم اشغالگر قدس در این مقطع و احتمال ادامه این روند از جانب دیگر کشور‌های عربی، گفت: ترامپ و نتانیاهو هر دو با بحران‌هایی رورو هستند که سرنوشت شان را نشانه رفته است و آنان گمان کرده اند که این مسئله می‌تواند برای رای دهندگان آمریکایی جاذبه داشته باشد و نخست وزیر اسرائیل را از اتهام فساد نجات دهد.

نماینده جنبش حماس با اشاره به شکست طرح‌های سازش از زمان کمپ دیوید تاکنون، این روند را برای ملت‌های عربی بی فایده دانست و افزود: اقدامات سران مصر و اردن در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هیچ سودی برای مردم این کشور‌ها نداشته است، چه رسد برای فلسطینیان، مسجدالاقصی، عقاید و تاریخ.

خالد قدومی تصریح کرد: بالعکس، کشور‌هایی که تاکنون با صهیونیست‌ها روابط برقرار کردند و اکنون عامل آمریکا و صهیونیست‌ها هستند وضع اقتصادی شان بدتر شده است، زیرا این رژیم جعلی با خون دیگر ملت‌ها زندگی می‌کند.

وی گفت: به همین علت گروه‌های فلسطینی اعم از حماس، فتح، ساف و دیگر گروه ها، این روابط را رد و محکوم می‌کنند.

این شخصیت فلسطینی تاکید کرد: ما می‌خواهیم که به جای آفرین گفتن به رژیم صهیونیستی این رژیم اشغالگر را مجازات و بابت جرایم علیه فلسطینیان و مسجدالاقصی آن را محکوم کنیم.

بیشتر بخوانید

قدومی با ابراز تاسف از رد قرارداد صلح پیشنهادی فلسطینیان در نشست اخیر وزرای خارجه اتحادیه عرب، افزود: به همین علت راهبرد اصلی گروه‌های فلسطینی در قبال طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، تقویت وحدت است وحدتی که با نام خدا آغاز کرده ایم.

وی گفت: اکنون حق و باطل مشخص است و خواست ملت فلسطین آن است که مانند دیگر ملت‌ها بتوانند در امنیت زندگی کنند.

خالد قدومی تصریح کرد: اکنون دیگر مخفی نیست که رژیم صهیونیستی دلیل اول و آخر تنش در منطقه و جهان است که باید مجازاتش کنیم و بمیرد، زیرا در اتفاقات منطقه و جهان، فقط و فقط نام این رژیم جعلی درمیان است که آمریکا و دولت‌های استکباری از آن حمایت می‌کنند.

نماینده حماس در تهران درباره مطالبه گروه‌های فلسطینی از جهان اسلام در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: مقابله با صهیونیست‌ها وظیفه ملت هاست وگرنه ما هیچ خواستی از سران و مقامات رسمی دولت‌ها در کشور‌های اسلامی نداریم، زیرا اقدامات آنان از حدود یک قرن پیش صرفا در چارچوب منافع شان بوده است.

قدومی تاکید کرد: به همین علت، اکنون وقت کار است، وقت خطبه نیست و مردم کل جهان باید زیر یک پرچم یعنی پرچم حق علیه ظلم رژیم صهیونیستی متحد شوند.

وی همچنین درباره میزان موفقیت ترامپ در پیشبرد طرح عادی سازی روابط کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: ترامپ آن قدر دیوانه شده است که در این موضوع قوانین و شئون دیپلماتیک را رعایت نکرد به نحوی که در دیدار رئیس جمهور صربستان و گفتگوی تلفنی با پادشاه بحرین، هیچ یک از آنان نتوانستند خودشان سخن بگویند که چه می‌خواهند.

قدومی افزود: ترامپ به جای آنان اعلام کرد که سفارت این کشور‌ها از تل آویو به قدس منتقل می‌شود و این اقدام نامتعارف سبب تعجب رئیس جمهور صربستان شد که چرا ترامپ به جای او حرف زده است و پادشاه بحرین خودش درباره عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها سخن نگفت؛ این نشان می‌دهد که ترامپ چقدر در بحران است.

وی در پایان تاکید کرد: به همین علت ما فلسطینیان می‌دانیم که جنگ حق و باطل ادامه می‌یابد و وظیفه ما این است که مقاومت کنیم چنانکه تاکنون ایستادیم و تا آخر می‌ایستیم تا نصرت خداوند شامل حال ما شود.

منبع : مرکز اطلاع رسانی فلسطین

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email