دبیرکل جهاد اسلامی : تحریم‌های ایران به سبب حمایت از مسئله فلسطین است

سخنرانی دبیرکل جهاد اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس آغاز شد که طی آن وی خاطر نشان کرد روز جهانی قدس امسال با هجمه آمریکایی صهیونیستی برای سیطره بر قدس همزمان شده است.

  • به نقل از شبکه المیادین، زیاد النخاله گفت روز جهانی قدس امسال با هجمه آمریکایی صهیونیستی برای سیطره بر قدس همزمان شده است.

وی با اشاره به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی برخی رژیمهای عربی که آشکارا ادامه دارد، خطاب به آنها گفت کشورها واقتصادتان در صورت پیروزی دشمن بر باد خواهد رفت، این نبرد جدیدی است که با معامله قرن آغاز می شود، بنابراین باید در مقابل آن بایستیم.

دبیرکل جهاد اسلامی خاطر نشان کرد معامله قرن بدترین طرح و توطئه از زمان وعده بالفور و رمزی است که اسرائیل برای ورود به تمام پایتختهای عربی به همراه خواهد داشت.

النخاله اظهار داشت این یک نبرد تمام عیار است و واژگان قدرت در امت ما، قوی تر و اراده زندگی نزد ما مستحکم تر است.

دبیرکل جهاد اسلامی با تاکید بر اهمیت قدس و اینکه بدون قدس، اسلام هم به خطر خواهد افتاد، بر ادامه مبارزه ملت فلسطین تا ورود فاتحانه به قدس و نماز خواندن در مسجدالاقصی تاکید کرد.

النخاله با هشدار به رژیمهای سازشکار عرب درباره پیامدهای خیانت به قدس برای کشورها و حکومتهایشان گفت

ملت فلسطین با کمترین امکانات همچنین ایستادگی می کند و ما از موضع ایران و ایستادن آن در برابر ظلم و تجاوزگری تقدیر می کنیم.

بیشتر بخوانید

النخاله خاطر نشان کرد تحریمهای ایران به سبب ایستادن این کشور در کنار مسئله فلسطین است.

دبیرکل جهاد اسلامی به موضع اخیر ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و تصمیم وی درباره پایبند نبودن به توافقات سازش با رژیم صهیونیستی گفت ما با جدیت با موضع تشکیلات خودگردان در قبال اشغالگران تعامل خواهیم کرد و امیدواریم که این جامه عمل بپوشد.

النخاله خاطر نشان کرد تشکیلات خودگردان باید گام بزرگی در مسیر وحدت داخلی بردارد.

دبیرکل جهاد اسلامی اظهار داشت روز قدس باید روز وحدت فلسطینی در برابر توطئه معامله قرن باشد.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email