هشدار هنیه به صهیونیست‌ها درباره هرگونه حماقت علیه مسجدالاقصی/ قدردانی از جمهوری اسلامی ایران

رئیس دفتر سیاسی حماس طی سخنانی در مراسم جشن رسانه الکترونیکی برای بزرگداشت روز قدس به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب هرگونه حماقت علیه مسجدالاقصی هشدار داد.

  •  به نقل از شبکه خبری المنار، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس طی سخنانی در مراسم جشن رسانه الکترونیکی که توسط کمیته جهانی بزرگداشت روز قدس و با همکاری   IRTVU در حال برگزاری است گفت: در روز جهانی قدس دل‌ها روانه مسجدالاقصی و قدس خواهند شد.

وی با بیان اینکه “قدس پایتخت کشور فلسطین است”، گفت: امروز قدس در خطرناک‌ترین مراحل خود به‌سر می‌برد و با خطرناک‌ترین تهدید موسوم به معامله قرن مواجه هست.

هنیه اظهار داشت: معامله قرن برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین، قدس، آوارگان و سرزمین فلسطین متمرکز است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: قدس از زمانی که در سال ۱۹۴۸ میلادی اشغال شده است در محاصره به‌سر می‌برد.

وی تصریح کرد: امروز قدس بر اساس معامله قرن از ۳ سمت محاصره شده است.

هنیه گفت: مسجدالاقصی در مرکز تهدیدات به‌سر می‌برد و با خطراتی همچون یهودی‌سازی و تلاش‌ها برای تقسیم مکانی و زمانی و تغییر هویت مواجه است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: ما امروز بعد از اینکه کابینه جدید رژیم صهیونیستی استراتژی الحاق بیش از ۴۰ درصد از سرزمین‌های کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی و تسلط کامل بر قدس را در پیش گرفته است با چالش خطرناکی مواجه شده‌ایم.

هنیه گفت: فلسطینیان و اهالی قدس نوک پیکان دفاع از مسجدالاقصی و قدس به‌شمار می‌روند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: ما به صهیونیست‌ها درباره ارتکاب هرگونه حماقت علیه مسجدالاقصی هشدار می‌دهیم.

هنیه افزود: ما فقط برای آزادسازی مسجدالاقصی تلاش نمی‌کنیم بلکه برای آزادسازی کل فلسطین اشغالی تلاش می‌کنیم.

وی گفت: ما امروز به‌عنوان امت اسلامی نیاز به یک استراتژی و طرح فراگیر برای مقابله با خطراتی داریم که مسئله ما و قدس ما با آن مواجه است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: در دل این استراتژی پروژه مقاومت فراگیر و مقاومت اسلامی مسلحانه وجود دارد.

هنیه اضافه کرد: از همه کسانی که گزینه مقاومت را انتخاب و از مقاومت در سرزمین فلسطین حمایت می‌کنند به‌ویژه از جمهوری اسلامی ایران قدردانی می‌کنیم.

وی تأکید کرد: ایران بر اساس استراتژی ترسیم‌شده از سوی امام خمینی(ره) در حمایت از مقاومت و پشتیبانی مالی و نظامی و فنی از آن لحظه‌ای درنگ نکرده است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: ما در دفاع از سرزمینمان ثابت‌قدم هستیم و می‌توانیم پیروزی را محقق و اشغالگران را بیرون کنیم و همه با هم در مسجدالاقصی نماز بخوانیم.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email