شهردار تبریز خبر داد:

توسعه ۵ هکتاری فضای سبز عون بن علی با کاشت ۵ هزار اصله درخت

شهردار

شهردار تبریز از توسعه ۵ هکتاری فضای سبز مجموعه تفریحی- گردشگری عینالی تبریز با کاشت ۵ هزار اصله درخت در این مجموعه خبر داد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در بازدید از مجموعه عون بن علی تبریز اظهار داشت: با کاشت ۵ هزار اصله درخت که عملیات اجرایی شدن آن از امروز آغاز می‌شود، در مجموع ۵ هکتار بر وسعت فضای سبز این مجموعه افزوده خواهد شد.

او با بیان اینکه آبیاری این درختان به شیوه قطره‌ای انجام می‌شود، افزود: توسعه درختکاری، برنامه سال ۹۹ شهرداری تبریز و برنامه میان مدت شورای شهر مبنی بر توسعه فضای سبز تبریز است.

ایرج شهین باهر مجموعه عون بن علی را مستثنی از این توسعه فضای سبز ندانست و گفت: توسعه فضای سبز عینالی نیز به عنوان پارک منطقه ای تبریز بسیار حائز اهمیت است و در این راستا برنامه هایی در خصوص توسعه درختکاری و توسعه مجموعه عینالی جهت اجرایی شدن در دستور کار مدیریت مجموعه قرار دارد.

شهردار تبریز از این تفرجگاه به عنوان ظرفیتی بزرگ برای تبریز و استان نام برد و تصریح کرد: با توجه به اینکه بازدید و حضور قابل توجهی از این مجموعه وجود دارد و گاهی بیش از ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان  در عینالی حضور یافته و از این فضا استفاده می کنند، این ظرفیت می تواند باعث جذب سرمایه گذار باشد.

او با قدردانی از مدیریت مجموعه عون بن علی به سبب برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت‌ها و فضای سبز این تفرجگاه در سال ۹۹، گفت: آرزومندیم فضای سبز تبریز را به جایی برسانیم که بار دیگر در کشور به عنوان باغ شهر مطرح شود.

Print Friendly, PDF & Email