نماینده ولی فقیه در سوریه: خداوند کمر مستکبران را شکست/ پیام مهم پرتاب ماهواره نور به دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی

نماینده ولی فقیه در سوریه گفت: پرتاب ماهواره نور به مردم جهان پیام داد که خدا مومنان را با همه سختی‌ها و تحریم‌ها تا رسیدن به پیروزی یاری خواهد کرد.

  • ، آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی که با ادامه تعطیلی نماز جمعه مصلای حرم حضرت زینب (س) به‌خاطر شیوع کرونا در یک برنامه‌ی ویدئویی سخن گفت، اظهار داشت: امروز شاهدیم که یک ویروس کوچک هیمنه دولت‌های مستکبر را فرو ریخته است.

وی افزود: برای همگان اثبات شده است که اگر خداوند اراده کند، با یک ویروس بسیار کوچک کمر مستکبران عالم را خواهد شکست و آنها را نابود می کند.

امام جمعه دمشق با اشاره به مفتضح شدن غرب با شیوع بیماری کرونا در این کشورها،‌ گفت: همه مردم دنیا دیدند که غربی‌ها چه‌طور از یکدیگر اقلام بهداشتی را سرقت و حق حیات از افراد مُسن و پیر‌ جامعه سلب و آنها را رها می‌کردند تا بمیرند.

آیت‌الله طباطبایی تجربیات کسب شده در دوران کرونا را بسیار مهم دانست و افزود: کرونا با اینکه مشکلات متعددی ایجاد کرد اما باعث شد در جامعه ما و در کشورهای اسلامی حس همدلی و کمک به همدیگر ارتقا یابد و شاهد توزیع گسترده بسته‌های غذایی توسط انسان‌های خَیّر و نیکوکار بودیم تا نیازمندان در این اوضاع سخت کمتر متحمل سختی شوند.

وی تصریح کرد: این روحیه همدلی و کمک به همنوع که برگرفته از تعالیم اسلامی است، بسیار با ارزش است و این روحیه باید هرچه بیشتر بین آحاد جامعه ما تقویت شده و گسترش یابد.

بیشتر بخوانید

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی نور سپاه پاسداران به فضا، اظهار داشت: این دستاورد بسیار بزرگی است که دوستان را بسیار خوشحال و دشمنان را بسیار عصبانی و ناراحت کرد.

وی افزود: پرتاب ماهواره نور، پیام مهمی برای جهان داشت که خدای متعال جامعه مومنان را با همه سختی‌ها، فشارها و تحریم‌ها یاری خواهد کرد تا به پیروزی نهایی برسند.

آیت‌الله طباطبایی در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر استفاده مومنان از برکات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان یک دوره استثنایی برای تصفیه روح از گناهان و جلا دادن آن و بهترین زمان برای تقرُّب هرچه بیشتر به درگاه الهی است.

امام جمعه دمشق عظمت حرکت امام خمینی (ره) را ثمره خودسازی و تقرب به خدا دانست و تاکید کرد: حضرت امام در ماه رمضان با لغو ملاقات‌های خود، تمام وقت مشغول عبادت بودند و این ارتباط قوی ایشان با خدای متعال سبب پیروزی‌های بزرگ و دستاوردهای عظیمی بود که با وجود همه مشکلات و سختی‌ها حاصل شد.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email