تخت روانچی: اظهارات پامپئو هیچ جایگاهی در حقوق بین‌الملل ندارد

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تأکید کرد آنچه وزیر خارجه و دیگر مقامات آمریکایی درباره تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران مطرح می‌کنند، هیچ جایگاهی در حقوق بین‌الملل ندارد.

  • ، «مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به تلاش‌های دولت آمریکا  برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران برای مدتی نامحدود، اظهار داشت: طبیعی است که کشور‌ها چنین چیزی را نمی‌پذیرند و قبول نخواهند کرد که خودشان را در کار بسیار زشتی که آمریکایی‌ها خلاف حقوق بین‌الملل انجام می‌دهند، شریک کنند.

او با بیان اینکه این اقدام آمریکایی‌ها فرض باطلی است، تصریح کرد: اینکه آمریکا بخواهد بگوید من عضوی از برجام هستم و از مسیر قطع‌نامه ۲۲۳۱ استفاده کند، به یک طنز شباهت دارد.

سفیر ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: بنابراین آمریکایی‌ها هیچ حرف درست و حسابی و هیچ ادله حقوقی ندارند و مطمئنا از سوی کشور‌های ملل متحد و شورای امنیت مردود است.

تخت روانچی تاکید کرد: آنچه از سوی «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و برخی دیگر از مقامات آمریکایی مطرح می‌شود، مردود بوده و هیچ جایگاهی در حقوق بین‌الملل ندارد.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email