به گزارش شهریار، در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر تبریز، مهدی لزیری، حسن نجفی و حسن اسکندری سه پیشکسوت حوزه تئاتر، سینما و موسیقی از سوی اعضای شورای شهر مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این جلسه، این هنرمندان پیشکسوت در سخنان خود از ایرج شهین باهر شهردار تبریز بابت حمایت هایش از فعالیت های هنری و فرهنگی قدردانی کردند.

حسن نجفی کارگردان سریال جلال که اخیرا از شبکه یک سیما روی آنتن رفت، ایرج شهین باهر را حامی هنر دانست و گفت: شهردار تبریز انسان شریفی است که از فعالیت های هنری و فرهنگی حمایت می کند.

او همچنین از ساخت بخش دوم سریال جلال خبر داد و افزود: با توجه به فراگیری بین المللی سریال جلال، در نظر داریم تا بخش دوم این سریال را نیز کار کنیم. در این بخش اتفاقات سال های ۵۵ تا پایان جنگ تحمیلی را نمایش خواهیم داد و به همین منظور لوکیشن های مدنظر را از نزدیک بررسی کرده ایم.

مهدی لزیری پیشکسوت حوزه تئاتر نیز با اشاره به حمایت های ایرج شهین باهر از حوزه تئاتر، گفت: شهردار تبریز علاقه مند به هنر و تئاتر است. البته شهر تبریز اکنون فاقد امکانات برای تمرین و اجرای تئاتر است که رد صورت فراهم شدن این امکانات از سوی شهرداری، همه ما مدیون شهرداری خواهیم بود.

همچنین استاد عاشیق حسن اسکندری پیشکسوت عرصه موسیقی محلی و فولکلور از توجه شهردار تبریز به هنر و موسیقی محلی قدردانی کرد و گفت: ما عاشیق ها و نوازندگان خوب و باسوادی داریم اما امکانات خوبی در اختیار نداریم. ما محل مناسبی برای تمرین نداریم و در این خصوص چند بار با اداره ارشاد مکاتبه کرده ایم اما شرایط مکانی و زمانی مناسبی در اختیار ما قرار نگرفته است.

او افزود: ما چند سال است که هنر موسیقی محلی و فولکلور را در تبریز زنده نگه داشته ایم و امیدواریم که یک محل مناسب برای تمرین در اختیار عاشیق ها و نوازندگان قرار بگیرد.

در این جلسه، ایرج شهین باهر شهردار تبریز به حمایت خود از فعالان حوزه هنر و فرهنگ اشاره کرد و گفت: با وجود مشکلاتی که در شهر وجود دارد، شهرداری تبریز در خدمت عزیزان حوزه فرهنگ و هنر است و ما هرجا که بتوانیم، از هنرمندان و اهالی فرهنگ حمایت می کنیم.

او با بیان اینکه آثار هنری می تواند در معرفی شهر تبریز نقشی موثر ایفا کند، عنوان کرد: هنرمندان زیادی برای معرفی تبریز زحمت کشیده اند و اخیرا سریال جلال که از شبکه یک سیما پخش شد، در معرفی شهر تبریز سنگ تمام گذاشت.

ایرج شهین باهر گفت: ما در هر منطقه یک سالن آمفی تئاتر داریم که این محل ها می تواند برای تمرین به صورت رایگان در اختیار هنرمندان حوزه تئاتر و عاشیق ها قرار گیرد.

او افزود: در برنامه ریزی سال ۹۹ پیگیر هستیم تا محل پارک ارتش و سالن هایی که در محل پادگان سابق قرار دارد، به عنوان فضاهای تاریخی حفظ شود و برای تمرین و اجرای اهالی تئاتر اختصاص یابد. همچنین سال آینده لایحه تئاتر شهر را نیز به شورای شهر می آوریم تا پس از تصویب، اقدامات تعمیراتی انجام شود و در اختیار اهالی هنر قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email