شهروندان یمنی: واکنش به ترور شهیدان سلیمانی و المهندس حق امت اسلام است

شهروندان یمنی در راهپیمایی بزرگ صنعاء تاکید کردند که واکنش به جنایت ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس حق همه امت اسلام است.

  •  به نقل از المسیره، شرکت کنندگان در راهپیمایی بزرگ صنعاء برای بزرگداشت شهدای مقاومت در بیانیه پایانی خود اعلام کردند که ترور دو نفر از فرماندهان مسلمانان تجاوزی آشکار علیه کل امت است و به همین دلیل مسلمانان باید مسئولیت بپذیرند و با این دشمنی که همه را بدون استثناء هدف قرار داده است مقابله کنند.

شرکت کنندگان در این بیانیه تاکید کردند که همه امت حق دارند به جنایت ترور شهیدان سلیمانی و المهندس و همه شهدا واکنش نشان داده و با زورگویی‌های آمریکا مقابله کنند.

این بیانیه تاکید کرد: ملت یمن که با تجاوز و محاصره مقابله کرده‌اند حاضر هستند با تمام قدرت در کنار آزادگان امت در نبرد استقلال و رهایی از قدرت‌های مستکبر و سلطه گر قرار بگیرند.

شرکت کنندگان در بیانیه راهپیمایی امروز تاکید کردند که جنایت اخیر، وحشی‌گری آمریکا را که گروهی از قاتلان و جنایتکاران و مافیا بر این کشور حکومت می‌کنند نشان داد و آمریکا باید مسئولیت پیامدهای جنایت وحشیانه و اقدامات زشت خود را بپذیرد.

این بیانیه می‌افزاید: بعد از جنایت دوم ژانویه ۲۰۲۰ مرحله جدیدی آغاز شده است و یا باید ارزش‌های انسانی بر روابط بین کشورها و ملت‌ها حاکم باشد یا آمریکا با قانون جنگل به حکومت بر دنیا ادامه دهد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی از امت خواستند که پیشبرد پروژه آزادی بخشی اسلامی و رهایی از سیطره مستکبران و اشغالگران را دغدغه خود قرار دهند.

در این بیانیه آمده است که تلاش برای اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه وفاداری به شهدا است و محور مقاومت دژ مستحکمی برای امت به شمار می‌رود.

شهروندان یمنی در این بیانیه اعلام کردند: وقت آن رسیده است که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها چمدان‌های خود را ببندند و بروند. ما امتی هستیم که به شهدای خود افتخار می‌کنیم و انتقام آنها را می‌گیریم.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email