سفیر ایران در فرانسه: روزگار سختی در انتظار سیاست‌های خصمانه آمریکا خواهد بود

سفیر ایران در فرانسه اقدام واشنگتن در به شهادت رساندن سردار سلیمانی را اشتباهی راهبردی ارزیابی کرد و گفت: بی‌شک در نبود قهرمان و سردار بزرگ آزادی و آزادگی، روزگار سخت و تیره‌تری در انتظار سیاست‌های خصمانه آمریکا قرار خواهد داشت.

  • «بهرام قاسمی» در واکنش به شهادت سردار قاسم سلیمانی، صبح جمعه در پیامی توییتری نوشت: ما ایرانیان همواره طی قرون و اعصار و در درازنای تاریخ پرفراز و نشیب خود همواره از وجود سردارانی نام‌آور بهره‌برده‌ایم که با تمام توان از کیان و آئین و مذهب و فرهنگ ایران و مردم مسلمان آن برابر بدخواهان اهریمنی، مبارزه و از حریم انسانیت و آزادگی دفاع کرده‌اند.

وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی، سردار رشید و پر افتخار ایران که آوازه صلابت و جوانمردی‌اش در مقابله با ظلم و دفاع از حریم انسانیت و مبارزه با دیوصفتان افراط‌گرای تروریست در تمامی منطقه زبانزد بود، با شجاعت و کیاست نقشه‌های شوم ضدبشری آمریکای متجاوز و مرتجعین منطقه را نقش برآب ساخت.

سخنگوی سابق وزارت خارجه افزود: سردار نامی بزرگ ایران و اسلام نهایتا در اقدام رذیلانه و ذلیلانه نیروهای آمریکایی، جان خود را تقدیم تمامی آزادی‌خواهان و ستم‌دیدگان جهان کرد. نام و یاد و خاطره  او برای همیشه تاریخ بر تارک مبارزات ضد استعماری مردم منطقه خواهد درخشید.

قاسمی، اقدام واشنگتن در به شهادت رساندن سردار سلیمانی را اشتباهی راهبردی ارزیابی کرد و گفت: دولت ترامپ و آمریکا در ادامه اشباهات راهبردی چند دهه گذشته خود که این منطقه حساس جهان را با بی ثباتی، جنگ، فقر، تروریسم و افراط‌ گرایی همراه کرده، بار دیگر به خطایی جبران ناپذیر دست زد و مرد تعقل، درایت و اسطوره انسانیت و حمایت از حریم انسانی را هدف حمله تروریستی خود قرار داد.

وی درباره تبعات این اقدام واشنگتن تصریح کرد: بی‌شک در نبود قهرمان و سردار بزرگ آزادی و آزادگی، روزگار سخت و تیره‌تری در انتظار سیاستهای خصمانه آمریکا قرار خواهد داشت.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بیشتر بخوانید

Print Friendly, PDF & Email