شهردار تبریز یکی از مهم ترین پیام شهدا را گذر از مصالح شخصی و توجه به منافع جمعی بود.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر عصر دیروز در دیدار با خانواده شهیدان تقی زاد توانا اظهار داشت: در جنگ تحمیلی دنیا عراق را در برابرمان مسلح کرد اما به برکت خون شهدا توانستیم پیروز میدان باشیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه ما هرگاه از جان گذشتگی کردیم، در برابر دنیا پیروز شدیم و هرگاه به فکر خود بودیم کوچکترین مسائلمان را نتوانستیم حل کنیم،  افزود: پیام شهدا در جنگ تحمیلی این بود که ما باید همواره به فکر مردم باشیم و به خاطر اعتقاداتمان از خودگذشتگی کنیم و تنها به فکر خود و منافع شخصی نباشیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گاهی مشکلات به قدری فشار می آورد که احساس می کنیم بیش از توان خود انجام وظیفه می کنیم اما در مراجعه به خانواده های شهدا و پس از شنیدن رشادت ها رزمندگان می بینیم که در برابر عظمت کاری که آنان انجام داده اند ما کاری نکرده ایم.

شهردار تبریز در ادامه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری که می فرمایند: “امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست” خاطرنشان ساخت: شهدا هیچگاه ماموریت اداری نداشتند بلکه تنها به فرمان رهبری انقلاب لبیک گفتند و ما باید از شهیدان و جانبازان درس بگیریم و همواره قدردان محبت مادران شهدا باشیم.

Print Friendly, PDF & Email