شهردار تبریز از برنامه ریزی شهرداری برای کاشت یک میلیون اصله درخت طی سال آتی در این شهر خبر داد و گفت: کاشت درخت نقش بسزایی در کنترل آلودگی هوا دارد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر با اشاره به فقر فضای سبز شهر تبریز گفت: متاسفانه در شهر تبریز با فقر فضای سبز روبه رو هستیم و در همین خصوص ۲۳ پارک جدید در سطح شهر احداث شده و این آمار تا سال بعد به ۴۰ پارک جدید محله ای می رسد.

او از برنامه ریزی شهرداری تبریز برای کاشت یک میلیون اصله درخت خبر داد و افزود: هم اکنون برای هر شهروند نیم اصله درخت داریم که با کاشت این تعداد درخت این میزان به یک درخت برای هر شهروند تبریزی افزایش پیدا می کند.

ایرج شهین باهر از تلاش مجموعه شهرداری برای توسعه حمل و نقل عمومی در جهت کاهش آلودگی هوای این شهر خبر داد و گفت: توسعه خطوط مترو، راه اندازی مینی بوس در مسیرهای کم مسافر و نوسازی اتوبوس ها از جمله این اقدامات است.

او ادامه داد: پروژه خط دو متروی تبریز در حال احداث است و حفاری ها انجام می شود و تلاش می کنیم سال ۱۴۰۰ فاز ۱ خط دو متروی تبریز افتتاح شود و نقاط دیگری از شهر به مترو دسترسی پیدا کنند.

شهردار تبریز افزود: مترو به عنوان مهمترین پروژه شهری شهرداری تبریز مطرح است و طی دو سال ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

او به بحث ایجاد تراموا در شهر اشاره داشت و ادامه داد: قراردادهای مربوطه امضا شده و سعی می کنیم طی سال بعد کلنگ زنی تراموا نیز انجام شود. همه این تلاش ها و برنامه ها برای کنترل و کاهش آلودگی هوای شهر تبریز است.

شهردار تبریز به اجرای طرح زود و فرد خودروها اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح شاهد کاهش ورود خودروهای شخصی و تک سرنشین به داخل محدوده مرکزی شهر تبریز هستیم که در کنترل آلودگی هوا موثر است. با اجرای این طرح شاهد کاهش ۳۷ درصدی تراکم خودرو در این محدوده هستیم.

ایرج شهین باهر از راه اندازی مینی بوس در مسیرهای کم مسافر نیز خبر داد و افزود: مردم با این طرح برای استفاده از حمل و نقل عمومی راغب می شوند و گردش اتوبوس ها در مسیرهای کم مسافر نیز کاهش می یابد که این مهم در کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا موثر است.

Print Friendly, PDF & Email