شهردار تبریز شامگاه روز گذشته با حضور در منزل هاشم چاووشی، جویای حال این هنرمند پیشکسوت شد.

به گزارش شهریار، استاد هاشم چاووشی یکی از هنرمندان شناخته‌شده و پیشکسوت تبریز و ایران در حوزه تئاتر و تلویزیون است که هفته پیش به علت بیماری قلبی در بیمارستان بستری و تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز به همراه شهرام دبیری، رئیس شورای شهر، علی آجودان زاده و فریدون بابایی اقدم از اعضای شورای شهر و سعید حاجی زاده، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز با حضور در منزل وی جویای حال او شد.

هاشم چاووشی،  یکی از طنزپردازان مشهور ایرانی و اهل شهر تبریز است و تا به امروز در نمایش ها و سریال های متعددی به ایفای نقش پرداخته که در بین این نقش ها با تله فیلم‌ ‌چلّه قارپوزی بیشتر شناخته شده  و محبوبیت بسیاری در بین مردم آذربایجان دارد.

این هنرمند مردمی و نام آشنا در سال ۱۳۸۵ هجری‌شمسی عنوان بهترین بازیگر نقش مرد را از جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها کسب کرد و موفق به دریافت دیپلم افتخار برای بهترین بازیگر مرد از تله فیلم (ایکی سلطان) _ ۱۳۸۶‌_ دیپلم افتخار برای عنوان بهترین بازیگر مرد از سریال (آنا) _ ۱۳۸۸‌ شد و ۳ سال بعد نیز تندیس چهره برتر استان در حوزه هنر را از آن خود کرد.

Print Friendly, PDF & Email