انتقاد شدید ظریف از اقدام اروپایی‌ها علیه برنامه موشکی ایران

وزیر امور خارجه کشورمان با استناد به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، از اقدام کشورهای اروپایی در ارسال نامه علیه برنامه موشکی ایران به شورای امنیت به‌شدت انتقاد کرد.

  •  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری از کشورهای اروپایی که اخیراً با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه برنامه موشکی ایران موضع‌ گرفته‌اند، به‌شدت انتقاد کرد.

ظریف در این پیام توئیتری نوشت: «نامه اخیر سه کشور اروپایی به شورای امنیت درباره موضوع موشکی، دروغی از سر استیصال برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی حقارت‌بار آن‌ها در ایفای حداقل تعهداتشان مطابق برجام است. اگر سه کشور اروپایی به دنبال اندکی اعتبار بین‌المللی هستند، باید به جای تن دادن به زورگویی ایالات متحده، حق حاکمیت خود را اعمال کنند.»

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این پیام توئیتری تصویری از قطعنامه ملغی شده ۱۹۲۹ و قطعنامه ۲۲۳۱ (مصوب شده در ژوئیه ۲۰۱۵) را نیز درج کرد و با مشخص کردن بخش‌های مهم در این قطعنامه‌ها به مقامات اروپایی یادآوری کرد که برنامه موشکی ایران منافاتی برای قطعنامه‌های بین‌المللی ندارد.

 

تسنیم

 

Print Friendly, PDF & Email