شهردار تبریز عنوان کرد؛

تلاش برای تحقق «هر شهروند، یک درخت» تا پایان شورای پنجم

ایرج شهین باهر در حاشیه نهال کاری همگانی در تفرجگاه ائل باغی که با مشارکت شهرداری تبریز و اداره کل منابع طبیعی آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار کرد: تلاش می کنیم با اجرای این طرح ها ۲۵هزار اصله نهال در اراضی تبریز کاشته شود.

او با بیان اینکه در روزهای اخیر آلودگی هوا اهمیت وجود درختان و فضای سبز را بیش تر نمایان کرده است، افزود: با توجه به اینکه طبق استانداردهای جهانی باید برای هر شهروند یک درخت وجود داشته باشد، ما در تبریز کمبود فضای سبز را به طور کامل احساس می کنیم.

شهردار تبریز تشریح کرد: تلاش ما این است که تا پایان ماموریت شورای پنجم شهر تبریز، تعداد درختان سطح شهر را به دو میلیون اصله برسانیم؛ یعنی برای هر شهروند دست کم یک درخت وجود داشته باشد.

ایرج شهین باهر با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال فضای سبز تبریز توسط شورای شهر، تصریح کرد: بودجه قابل توجهی برای موضوع فضای سبز در سال آینده در نظر گرفته شده است تا سرانه فضای سبز در تبریز نه بر اساس آمار و ارقام بلکه به شکلی ملموس افزایش یابد.

او یادآور شد: شهرداری تبریز نه تنها اجازه نمی دهد باغات تبریز به کاربری های دیگر تبدیل شود، بلکه در تلاش هستیم تا با احیا باغات قدیمی تبریز، این شهر را به باغ‌ شهر برگردانیم

Print Friendly, PDF & Email