شهردار تبریز شفافیت را ویژگی اصلی تعرفه عوارض محلی سال ۹۹ عنوان کرد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر در جلسه امروز شورای شهر تبریز اعلام کرد: این تعرفه با رویکرد شفافیت، سادگی و غیرقابل تغییربودن توسط شهرداری آماده شده است.

او افزود: سعی کرده‌ایم این تعرفه ضمن تسهیل در امور شهروندان، بین مناطق شهرداری وحدت رویه ایجاد کند.

به گفته شهردار تبریز توجه به پویایی شهر، احیاء بافت فرسوده و کسب درآمدهای پایدار  از دیگر رویکردهای تعرفه عوارض محلی سال ۹۹ است.

ایرج شهین‌باهر با بیان اینکه در تعرفه عوارض محلی تلاش شده خدمات کمی و کیفی شهرداری افزایش یابد همچنین یادآور شد: برای تدوین این تعرفه از تجارب سال های گذشته و نظرات عوامل و مجریان استفاده کردیم.

شهردار تبریز در جلسه امروز شورای شهر تبریز تعرفه عوارض محلی سال ۹۹ شهرداری را جهت  بررسی تقدیم رییس شورای شهر کرد.

پروسه صدور پروانه در شهرداری یک هفته است/ تاخیر دستگاه های مرتبط، دلیل طولانی شدن صدور پروانه

شهردار تبریز گفت: مدت زمان صدور پروانه از سوی شهرداری یک هفته تا ۱۰ روز می باشر و دیگر دستگاه های مرتبط در طولانی شدن این پروسه دخیل هستند.

 ایرج شهین باهر در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به موضوع صدور پروانه از سوی شهرداری، اظهار کرد: سالهاست که در بحث صدور پروانه، شهروندان مدت زمان زیادی را درگیر می شوند اما مردم بدانند که طولانی شدن پروسه صدور پروانه تقصیر شهرداری نیست.

او ادامه داد: نقش شهرداری در موضوع صدور پروانه در حد یک هفته تا ۱۰ روز است و اگر این پروسه طولانی می شود، به دلیل دخیل بودن دیگر دستگاه ها در صدور پروانه است.

شهردار تبریز عنوان کرد: تمام دستگاه ها در قوانین خود مواردی را آورده اند که آن را به صدور پروانه از سوی شهرداری ربط داده اند اما طولانی شدن این پروسه تقصیر شهرداری تبریز نیست و متاسفانه کوتاهی دیگر دستگاه ها به نام شهرداری زده می شود.

او افزود: مردم بدانند که صدور پروانه در شهرداری با وجود استعلام ها، در مدت یک هفته انجام می شود. دستگاه هایی که در مسیر صدور پروانه قرار دارند، در بعضی موارد تا شش ماه طول می کشد تا درخواست شهروندان را انجام دهند.

ایرج شهین باهر یادآور شد: بعضی دستگاه های مرتبط با صدور پروانه، پشت شهرداری مخفی می شوند و مطرح شدن این موضوع در جلسه امروز شورای شهر، به بحث شفاف سازی صدور پروانه کمک می کند.

ابلاغ ضرورت رعایت موارد ایمنی به تمام شرکت‌های تنظیف

شهردار تبریز از ابلاغ ضرورت رعایت موارد ایمنی به تمام شرکت‌های تنظیف شهری خبر داد.

ایرج‌شهین باهر در جلسه امروز شورای شهر تبریز درگذشت دوتن از پاکبانان شهرداری تبریز در یک سانحه رانندگی را به خانواده آنان تسلیت گفت.

او افزود: رعایت موارد ایمنی و حفظ جان پاکبانان به تمام شرکت‌های تنظیف ابلاغ شده است.

شهردار تبریز یادآور شد: هرچند پاکبانان و شرکت‌های تنظیف تلاش می‌کنند موارد ایمنی را رعایت کنند اما گاهی اوقات موارد خاصی پیش می آید که قابل پیش‌بینی نیست.

شهردار تبریز با اظهار تاسف از حادثه ظهر دیروز که طی آن دو پاکبان مجموعه شهرداری در حین انجام وظیفه جان خود را از دست دادند، گفت: زیبایی، پاکیزگی شهر و افتخار تمیزی شهر تبریز را مدیون پاکبانان عزیز هستیم.

او ضمن تسلیت به عموم شهروندان تبریزی، همکاران شهرداری و کارکنان حوزه خدمات شهری شهرداری تبریز تصریح کرد: امیدواریم با ابلاغ ضرورت رعایت موارد ایمنی، شرکت‌های تنظیف بیش از پیش به موارد ایمنی توجه داشته باشند.

ایرج شهین باهر یادآور شد: همچنین رانندگان خودروها نیز نیز در نظر داشته باشند که این افراد در معابر شهری در حال انجام وظیفه هستند و در رانندگی دقت بیشتری داشته باشند.

شهردار تبریز این ضایعه دلخراش را به بازماندگان تسلیت عرض کرده و بازماندگان و خانواده‌ گرامی‌ این دو پاکبان سختکوش، آرزوی صبر و شکیبایی داشت.

ظهر دیروز زنده‌یاد «حمید ملک زاده» و زنده یاد «موسی پاشازاده»، دو تن از پاکبانان سخت‌کوش و خدوم شهرداری منطقه ۵ تبریز، در حین انجام وظیفه بر اثر سانحه تصادف در اتوبان پاسداران تبریز درگذشتند.

Print Friendly, PDF & Email