به گزارش شهریار، علی مدبر با اعلام این خبر افزود: به منظور تکمیل سنگفرش بازار تاریخی تبریز، عملیات سنگفرش باشماقچی بازار(بازار کفاشان) از هفته گذشته با آسفالت کنی مسیر آغاز شده و با کار شبانه روزی عوامل عمرانی منطقه تلاش داریم تا سنگفرش باشماقچی بازار  را طی روز های آتی به اتمام رسانده و در اختیار شهروندان عزیز قرار دهیم.

مدبر ادامه داد: در راستای ساماندهی بازار کفاشان، پیش از این شهرداری منطقه ۸ اقدام به جداره سازی این بازار تاریخی کرده بود که با سنگفرش نمودن باشماقچی بازار بر زیبایی های این بازار تاریخی افزوده خواهد شد.

او افزود: متاسفانه در گذشته، کف‌سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شد و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم نداشت.

شهردار منطقه ۸ تبریز در ادامه به جنس سنگ های مورد استفاده در کف سازی باشماقچی بازار اشاره کرد و اظهار داشت: در کف سازی این بازار از سنگ اسپراخون استفاده شده است که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد.

Print Friendly, PDF & Email