شهردار تبریز خواستار پرداخت بدهی هفت‌هزار میلیاردریالی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز به شهرداری شد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز که با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: پتروشیمی و پالایشگاه تبریز هفت‌هزار میلیاردریال عوارض خود را به شهرداری پرداخت نکرده اند و اگر این اتفاق بیفتد قطعا شاهد ساخت پارک ها و خیابان های بیش تر در سطح شهر خواهیم بود.

شهردار تبریز افزود: درخواست داریم استانداری ترتیبی اتخاذ کند که دستگاه ها با شهرداری همکاری کنند. یکی از مهم ترین درخواست های ما پرداخت بدهی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز و همچنین همکاری سایر دستگاه ها با شهرداری است.

او همچنین از محقق نشدن واگذاری قیر یارانه ای به شهرداری تبریز انتقاد کرد و گفت: تاکنون یک بشکه هم از این قیرها به تبریز داده نشده است.

شهردار تبریز همچنین از استاندار آذربایجان شرقی خواستار شد که برخی مسائل مربوط به شهرداری ها را در سطح ملی پیگیری کند و اضافه کرد: لایحه های در سطح دولت و مجلس مطرح است که منجر به کاهش درآمدهای پایدار شهرداری ها خواهد شد و از استاندار محترم خواهشمندیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

ایرج شهین باهر همچنین یادآور شد: نبود لایحه درآمد های پایدار شهرداری ها به علت اینکه درآمد شهرداری ها غالبا ناپایدار است باعث ایجاد مشکلات عدیده برای شهرداری ها شده است.

موافقت استاندار آذربایجان شرقی با پیشنهاد شهردار تبریز؛

پیگیری تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تملک محله چوخورلار

یکصدوچهل و ششمین جلسه شورای اسلامی تبریز

استاندار آذربایجان شرقی با تایید پیشنهاد شهردار تبریز در خصوص تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تملک محله چوخورلار، از پیگیری آن خبر داد.

به گزارش شهریار، شهردار تبریز در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر تبریز که با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: به منظور بازآفرینی و احیای بافت فرسوده شهر تبریز اقدامات مهمی انجام شده که تملک محله چوخورلار یکی از این اقدامات است.

ایرج شهین باهر گفت: در خصوص تملک محله چوخورلار، شهرداری با اعتبارات خود حدود ۴۰ درصد این محله را تملک کرده است.

او افزود: برای ادامه تملک و تکمیل آن شهرداری به تنهایی نمی تواند اقدام کند و ضروری است دستگاه های دیگر به شهرداری کمک کنند. شهرداری برای اتمام تملک چوخورلار به حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. ما درخواست داریم این اعتبار به صورت موقت در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

شهردار تبریز تاکید کرد: این محله حدود ۲.۵ هکتار وسعت دارد و احیای آن برابر با احیای تمام بافت فرسوده در ۴۰ سال گذشته است.

ایرج شهین باهر گفت: اگر این ۲۰۰ میلیارد تومان سریعا در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا پایان سال می توانیم این مبلغ را به دولت برگردانیم.

استاندار آذربایجان شرقی نیز با قبول پیشنهاد شهردار تبریز گفت: در جلسه ای که با حضور وزیر راه و شهرسازی در تبریز تشکیل می شود، پیگیر تحقق آن خواهم بود.

Print Friendly, PDF & Email