تراکتور روی حرکت تیمی تماشایی با گلزنی محمدرضا آزادی دروازه استقلال را باز کرد.

به گزارش “ورزش سه”، تراکتور بعد از پنج پیروزی و دو تساوی طی هفت هفته ابتدایی فصل که گلی هم دریافت نکرده بود، در دیدار اخیرش برابر صنعت نفت آبادان مغلوب شد و نتوانست به روند کلین‌شیت‌ها و شکست‌ناپذیری‌های خود ادامه دهد ولی آنها اکنون

که به مصاف استقلال رفتند، به دنبال کسب برتری در این بازی بزرگ هستند تا به شرایط ایده‌آل بازگردند ولی در آن سوی میدان آبی‌ها نیز پس از چهار برد متوالی می‌خواهند در تبریز کار بزرگی انجام دهند و با ۳ امتیاز زمین را ترک کنند.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های استقلال و تراکتور را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

هفته نهم لیگ برتر؛ جمعه: ۹۸/۰۸/۱۰ ؛ ساعت: ۱۸
استادیوم: یادگار امام تبریز
داور: بیژن حیدری/ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی؛ داور چهارم: سعید قاسمی؛ کمک داوران پشت دروازه: اشکان خورشیدی و محمدرضا اکبریان/ ناظر داوری: اسماعیل صفیری.

تراکتور تبریز

رشید مظاهری
رضا اسدی
ایمان سلیمی
سید احمد موسوی
میثم تیموری
اکبر ایمانی
احسان حاج‌صفی
ویلیان میمبلا
مهدی تیکدری
مازولا
محمدرضا آزادی

سرمربی: مصطفی دنیزلی

استقلال تهران

سید حسین حسینی
سیاوش یزدان
محمد دانشگر
عارف غلامی
وریا غفوری
هرویه میلیچ
مسعود ریگی
علی کریمی
مهدی قائدی
فرشید اسماعیلی
شیخ دیاباته

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی

شرح گل

تراکتور ۱ – استقلال صفر (دقیقه ۲۰: محمدرضا آزادی): کار تیمی تماشایی بازیکنان تراکتور با حرکت میثم تیموری آغاز شد که در ادامه پاس او به میمبلا و پاس این هافبک خارجی از میانه زمین به سمت چپ محوطه جریمه برای حاج‌صفی را کاپیتان تراکتور بدون مکث به محوطه ۶ قدم فرستاد تا محمدرضا آزادی با فرار سریع و شوت نوک پا دروازه استقلال را باز کند.

لحظات حساس

دقیقه ۱: تراکتور بازی را توفانی آغاز کرد و با شوت محکم پای چپ مازولا از سمت راست زمین که به تور کنار دروازه برخورد داشت، اولین خطر جدی را به وجود آورد.

دقیقه ۵: پاس بلند قائدی از میانه زمین به پشت مدافعان تراکتور در حالی به دیاباته رسید که این مهاجم با کف استوک برخورد شدیدی با مظاهری داشت تا داور به سود تراکتور خطا اعلام کند.

دقیقه ۱۲: شوت راه دور اکبر ایمانی به سمت دروازه استقلال در میانه راه به یزدانی برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۱۲: ارسال کوتاه آزادی و ضربه سر اسدی دراختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه ۱۳: در حالی که تراکتوری‌ها اعتقاد به خطا پشت محوطه جریمه استقلال روی میمبلا داشتند، آبی‌ها ضد حمله سریعی تدارک دیدند و با پاس در عمق دیاباته صاحب فرصت گلزنی شدند که شوت زمینی قائدی با واکنش مظاهری به کرنر رفت.

دقیقه ۱۴: تراکتور روی شروع مجدد از زمین خودی حمله خطرناکی به وجود آورد که حسینی با خروج از دروازه به شکل ناقص توپ را دفع کرد ولی در ادامه مجددا صاحب توپ شد و به مدافعان خودی پاس داد تا خطر از روی دروازه آبی‌ها دور شود.

دقیقه ۱۷: توپ‌گیری عالی موسوی روی پاس غفوری موجب شد تراکتور موقعیت جدی ایجاد کند که حرکت تکنیکی زیبا و شوت مازولا را حسینی به خوبی دفع کرد.

در حاشیه

* علاوه بر غیبت خانزاده، انصاری و فورچونه در ترکیب تراکتور، دنیزلی در تصمیمی جالب توجه مسعود شجاعی را که در دیدارهای اخیرشان حضور ثابت داشت را برابر استقلال نیز نیمکت‌نشین کرده است.
* اشکان دژاگه که در اردوی تیم ملی مصدوم شده بود، شرایط چندان مطلوبی پیدا نکرده و مثل شجاعی در ترکیب تراکتور دیده نمی‌شود.
* یوکیا سوگیتا نیز همانطور که دنیزلی اعلام کرده بود، به دلیل سرماخوردگی در فهرست این تیم قرار نگرفته است.

* تماشاگران تراکتور با حضور گسترده و پُرشور در ورزشگاه یادگار امام جو زیبایی به استادیوم دادند.
* بازیکنان تراکتور با آوردن بنری به زمین از حمایت تماشاگران این تیم تشکر کردند.

منبع : ورزش ۳

Print Friendly, PDF & Email