شهردار تبریز از آغاز عملیات برچیده شدن کارگاه قطار شهری برای آزاد سازی خیابان محققی برای تهسیل در تردد و افزایش رفاه شهروندان خبر داد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در کمیته شورای فنی شهرداری که درخصوص بررسی طرح ترافیکی خیابان محققی برگزارشده بود، اظهار داشت: اقدامات آزادسازی خیابان محققی باید به گونه ای باشد که مشکلات مردم را حل کرده و در کنار آن جلوه های زیبایی به همراه داشته باشد.

شهردار تبریز با بیان اینکه ایده آل نگری نباید مانع از اجرای طرح جامع در خیابان محققی شود، ‌ افزود: اقدامات ما در آن منطقه بایستی طوری باشد که اگر ایرادی به آن وارد بود، ‌ قابلیت اصلاح داشته باشد تا مردم را بیش از این دچار زحمت نکنیم.

ایرج شهین باهر ادامه داد: تمامی تلاش ها باید در نهایت زمینه رفاه را فراهم ساخته و مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی ترغیب کند و در طراحی ها با توجه به حضور انبوه مردم در آن منطقه نیازمند لحاظ کردن اصول پدافند غیرعامل هستیم.

شهردار تبریز در پایان سخنان خود پیشنهاد داد در بخش هایی از شهر که اتوبوس رانی و مترو در یک مسیر سرویس دهی می کنند تدابیری اتخاذ شود که بخشی از مسافرانی که از اتوبوس استفاده می کنند در نزدیکترین ایستگاه مترو پیاده شوند تا حمل و نقل ترکیبی تحقق یابد.

در ابتدای این جلسه، محمدحسین اسحقی، معاون فنی عمرانی شهردار تبریز نیز با اشاره به اهمیت خیابان محققی گفت: خیابان محققی در آینده شهر تبریز بسیار تاثیرگذار خواهد بود و لازم است در زیبا سازی آن توجه کافی شود.

او افزود: با توجه به شرایط خاص آن منطقه نیازمند طرحی هستیم تا با کمترین هزینه بتواند بیشترین خدمات را در اجرای حمل و نقل ترکیبی انجام دهد.

خیابان محققی به جهت انجام عملیات احداث ایستگاه مترو «کهن»، بیش از یک دهه است که مسدود است.

Print Friendly, PDF & Email