ماکرون: امیدوارم ظرف ساعات آینده پیشرفت‌هایی در مورد ایران رخ دهد

رئیس‌جمهور فرانسه ابراز امیدواری کرد که ظرف ساعات آینده پیشرفت‌هایی در ارتباط با ایران رخ دهد.

  •  به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه روز سه‌شنبه در گفتگویی کوتاه با خبرنگاران در حاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرد که در ساعات آینده پیشرفت‌هایی در ارتباط با ایران رخ دهد.

امانوئل ماکرون و حسن روحانی رئیس جمهور ایران بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت نیویورک با یکدیگر دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مورد علاقه ایران و فرانسه، شرایط حساس منطقه و ابتکار جدید روحانی برای حفظ امنیت منطقه خلیج فارس موسوم به «ابتکار صلح هرمز» تبادل نظر کردند و بر عزم خود برای توسعه روابط و همکاری در عرصه‌های مختلف دو‌جانبه و بین‌المللی تأکید کردند.

روحانی در این دیدار ضمن تأکید بر وظایف و مسئولیت سایر طرف‌های برجام و از جمله فرانسه برای حفظ این توافق مهم بین‌المللی بعد از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از آن؛ بیانیه امروز کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان را اتهام‌زنی بی‌اساس به جمهوری اسلامی ایران عنوان و از آن انتقاد کرد.

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه نیز در این دیدار ضمن استقبال از طرح روحانی برای امنیت منطقه، به تشریح تلاش‌های فرانسه برای کمک به اجرای برجام پرداخت و همکاری اروپا با سایر طرف‌های این توافق به‌ویژه روسیه و چین را ضروری دانست.

وی بر تعامل و گفتگو با ایران به‌عنوان کشوری تأثیرگذار در منطقه و نیز تداوم روابط سازنده پاریس ــ تهران تأکید کرد.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email