آمادگی شهرداری برای همکاری با ارتش برای حفظ فضای سبز موجود در پادگان

شهردار تبریز گفت: در آخرین جلسه ای که با حضور استاندار و فرماندهی ارتش برگزار شد مقرر شده تا پایان سال جاری ۱۰ هکتار از زمین های پادگان ارتش به شهرداری تحویل داده شود.

ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید از محل پادگان ارتش که هنوز تحویل شهرداری داده نشده است گفت: به دلیل اینکه در احداث محل جدید پادگان ارتش مشکلاتی وجود دارد هنوز به طور کامل پادگان ارتش به محل جدید منتقل نشده و هنوز پادگان فعلی به طور کامل به شهرداری تحویل داده نشده است.

او با تاکید بر اینکه مطالعات اولیه برای احداث پارک باغشمال در محل پادگان انجام شده است اظهار داشت: شورای عالی شهرسازی از ما خواسته، ساختمان هایی که به عنوان آسایشگاه مورد استفاده بودند و قدمت بالای ۷۰ سال دارند را حفظ کنیم.

شهردار تبریز گفت: این ساختمان ها به عنوان بخشی از فضای خاطره ساز شهر تبریز بوده و ما نیز حتما این ساختمان ها با کمترین تغییرات، بازسازی خواهیم کرد و به عنوان پارک های موضوعی از آنها استفاده می کنیم.

ایرج شهین باهر ادامه داد: بخشی از این ساختمان ها به عنوان باغ کتاب و بخش دیگری نیز به عنوان فضای مورد نیاز استارت آپ ها و تعدادی دیگری نیز به عنوان موزه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهردار تبریز تصریح کرد: یکی از این ساختمان ها در صورت همکاری ارتش و ارائه اسناد و اقلام مورد نیاز به عنوان موزه ارتش مورد استفاده قرار می گیرد، ارتش یکی از قدیمی ترین سازمان های موجود در شهر تبریز بوده و حفظ خاطرات آن برای ما اهمیت ویژه دارد.

او در ادامه با اشاره به انجام فازهای ۲ و ۳ تهیه نقشه های لازم برای احداث پارک باغمیشه گفت: امیدواریم بخشی از کارهای لازم احیا و بازسازی ساختمان ها را قبل از تحویل گرفتن کامل پادگان آغاز کنیم.

ایرج شهین باهر با اشاره به موضوع حفظ فضای موجود در داخل پادگان ارتش گفت: آماده همکاری با ارتش برای حفظ درختان و فضای سبز موجود داخل پادگان تا زمان تحویل به شهرداری هستیم.

او گفت: امیدواریم پس از تحویل کامل پادگان به ارتش، این پارک ۱۰ هکتاری به عنوان یکی از مجموعه های بی نظیر احداث و تقدیم شهروندان شود.

Print Friendly, PDF & Email