شهردار تبریز گفت: با پایان عملیات عمرانی ایستگاه شماره ۱۲ مترو تبریز، خیابان محققی تا یک ماه آینده باز گشایی می شود.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در بازدید از پروژه های عمرانی بافت مرکزی تبریز گفت: عملیات احداث ایستگاه شماره ۱۲ خط ۱ مترو نزدیک به ۱۰ سال باعث انسداد خیابان محققی شده بود که خوشبختانه با پایان عملیات عمرانی این ایستگاه تا یک ماه آینده بازگشایی می شود.

او افزود: بازگشایی این مسیر فارغ از موضوع سهولت تردد به زیبایی شهر نیز کمک قابل توجهی می کند.

شهردار تبریز اظهار داشت: تلاش می کنیم در کمترین زمان ممکن با حذف زواید موجود در این مسیر، اصلاحات لازم این خیابان را انجام دهیم.

ایرج شهین باهر در ادامه با اشاره به پروژه بلوک میارمیار گفت: این پروژه نزدیک یک دهه معطل مانده و تخریب های انجام شده در این بلوک باعث ایجاد مشکلات عدیده برای شهروندان شده است.

او افزود: بر اساس هماهنگی های انجام یافته این بلوک به صورت موقت تا زمانی که پروژه اجرا شود به عنوان پارکینگ در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: همکاران ما در شهرداری به ویژه شهردار تبریز با وجود مشکلات اقتصادی موجود به خوبی توانسته اند پروژه های عمرانی را پیش برده و فعال نگه دارند.

به گزارش شهریار، جواد رحمتی در بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری تبریز با بیان اینکه از مجموعه همکارانم در شهرداری تبریز که برای آبادانی شهر تلاش می کنند تشکر و قدردانی می کنم.

او با تاکید بر اینکه جای خوشحالی دارد که پروژه ها تحت تاثیر مسائل اقتصادی و تحریم و غیره قرار نمی گیرد، گفت: در شرایط اقتصادی موجود که بخش مهمی از اعتبارات شهرداری صرف بودجه جاری می شود که عمده آن میراثی است که به آقای شهردار ارث رسیده، فعال بودن پروژه های عمرانی جای تشکر دارد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اظهار رضایت از پیشرفت پروژه های عمرانی گفت: جا دارد از همراهی و همکاری شهروندانی که با پروژه ها همجوار هستند تشکر و عذرخواهی کنیم.

رحمتی در ادامه با اشاره به بازدید از ایستگاه ۱۲ خط یک مترو تبریز واقع در سه راه محققی خاطرنشان کرد: پروژه مترو با وجود اینکه به اعتبار کلان نیاز دارد، جزو اولویت های شهرداری است و در خصوص تامین منابع مالی از طریق املاک و اوراق اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

او افزود: ما نیز در استانداری و در تامین منابع با استفاده از مصوبات کمیسیون ماده ۵ و منابع دیگر تلاش داریم در این مورد به شهرداری کنیم و در منابع و امیدوارم یک به یک خطوط را مترو را تکمیل و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

معاون استاندار همچنین با بیان اینکه از دو پروژه مسیرگشایی در منطقه ۴ نیز بازدید کرده است گفت: این منطقه از مناطق کم برخوردار شهر است و تقویت معابر و دسترسی ها که خواسته شهروندان است باعث توسعه شهر می شود.

رحمتی ادامه داد: با باز شدن مسیرها ضمن نوسازی بافت موجود محلات، برخی سرانه های دیگر در کنار آن، مانند پارک نیز تامین می شود که به آبادانی منطقه بیشتر کمک می کند.

Print Friendly, PDF & Email