“مارکوس ادرر” سفیر اتحادیه اروپا در روسیه در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو، تاکید کرد که این سازمان (اتحادیه اروپا) معتقد است که ایران به کلیه تعهدات خویش در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته‌ای این کشور پایبند بوده و به شروط آن عمل کرده است.

این دیپلمات بلندپایه اروپایی گفت: «مواضع اتحادیه اروپا در این رابطه کاملا مشخص و ساده است. ما بر اساس ارزیابی‌های مرتب آژانس بین المللی انرژی اتمی به این نتیجه گیری رسیده‌ای که جمهوری اسلامی به کلیه تعهدات خویش در چارچوب برجام عمل کرده است. اتحادیه اروپا به همراه برخی شرکای دیگر شرکت کننده در برجام (روسیه و چین) بر این عقیده هستند که توافق هسته‌ای با ایران باید مورد حمایت قرار بگیرد.»

سفیر اتحادیه اروپا با اشاره به نشست مشترک اوایل ماه ژانویه “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا با وزرای امور خارجه انگلیس، آلمان، فرانسه و ایران، تاکید کرد: «از توافقات صورت گرفته در این نشست مشخص است که همه طرفین قصد دارند از شروط کنونی برجام حمایت کرده و لزومی برای تغییر آن نمی بینند.»

“دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا این هفته تهدید کرد که اگر در توافق هسته‌ای با ایران تغییراتی صورت نگیرد، ایالات متحده از آن خارج خواهد شد. وی از کشورهای اروپایی شرکت کننده در برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) خواسته تا به همراه آمریکا، به اصلاح این توافقنامه بپردازند.

منبع:تسنیم

Print Friendly, PDF & Email