رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: خوشبختانه مطالبات مردم از جامعه مهندسی برای ارتقای استحکام ساختمان‌ها و بهره‌مندی از رفاه، بیشتر شده است و این نمودی از تاثیر اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها است.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل ازسازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس رمضانی به همراه نواب رئیس سازمان در بازدید از خبرگزاری ایرنا و روزنامه های محلی استان اظهار داشت: از رسالت های مهندسان، پاسخ به مطالبات مردم در حوزه مسکن است و مهندسان می توانند نقش موثری در مدیریت هزینه ها در این بخش داشته باشند.
وی افزود: بخش بسیار زیادی از سرمایه های کشور در بخش ساخت و ساز هزینه می شود و مشاغل بسیار زیادی در جامعه با  بازار مسکن و ساخت و ساز ارتباط دارند از این رو، بخش ساختمان به لحاظ اقتصادی، بخش بسیار پراهمیتی است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی اظهار داشت: این سازمان به عنوان متولی نظارت بر ساخت و سازها، تلاش دارد تا در راستای صیانت از سرمایه های ملی، سازه ها و بناها به صورت اصولی و با رعایت مقررات ملی ساختمان گام بردارد .
وی گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان که سبب افزایش عمر مفید ساختمان می شود، اقدامی اقتصادی در راستای جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی است و در این زمینه رسانه ها می توانند نقشی تاثیرگذار در اطلاع رسانی و استفاده از توان مهندسان داشته باشند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تولید و ساخت ساختمان، باید بر اساس رعایت مقررات ملی ساختمان باشد، افزود: یکی از مواردی که در تولید این محصول با ارزش باید مورد توجه باشد، صرفه جویی در مصرف انرژی است.

منبع. سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

Print Friendly, PDF & Email