جلسه شورای مسکن استان با حضور پور محمدی استاندار آذربایجان‌شرقی، رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، سلطانی مدیرکل و رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی و سایر مسئولین و مدعوین در محل کاخ استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار گردید.

پیگیری مصوبات آخرین جلسه مسکن در اسفند ماه ۱۳۹۷، طرح موضوعات مرتبط با پروژه های جاری مسکن مهر استان و اتخاذ تصمیم در خصوص آنها، گزارش وضعیت طرح های توسعه مسکن در استان با محوریت شهر جدید سهند، گزارشی از وضعیت شهر جدید شهریار  از اهم مطالب مورد بحث در این جلسه به شمار می رفت.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای مسکن استان، افزود: در بحث مسکن مهر برخی مشکلات جزئی باقی مانده است که باید با اهتمام مسئولان امر به حداقل برسد و بتوانیم پرونده مسکن مهر را در کمترین زمان ببندیم.

وی با اشاره به وظایف شورای مسکن استان، گفت: این شورا، ابزار سیاست‌گذاری در حوزه مسکن است و با اتمام بحث مسکن مهر باید شاهد سیاست‌گذاری در این حوزه به نفع اقشار آسیب‌پذیر باشیم.

ایشان همچنین بر تسریع در احداث مدارس جدید در شهر جدید سهند و تصفیه‌خانه فاضلاب فاز ۴ این شهر تأکید کرد.

رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه مصوبات شورای مسکن را لازم‌الاجرا دانست و گفت: اداره کل راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی مسکن مهر، مسئول تأمین زیرساخت‌های پروژه‌های مسکن مهر است.

در این جلسه مسائل و مشکلات برخی از پروژه‌های مسکن از جمله پروژه ۳۱۲ واحدی شرکت تعاونی مسکن ریخته‌گری و ماشین‌سازی تبریز، پروژه ۳۲۴ واحدی تعاونی مسکن مهر شهید منتظری اهر، تصفیه‌خانه مسکن مهر ملکان و واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی بررسی شد.

ابوالقاسم سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی نیز در جلسه شورای مسکن استان با بیان این‌که براساس طرح جامع سال ۹۵ ، جمعیت تبریز یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفر است، اظهار کرد: نرخ رشد نرخ رشد استان ۱.۱ درصد پیش‌بینی شده است و جمعیت شهری تبریز تا سال ۱۴۰۰ به بیش از دو میلیون نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: اکنون تامین مسکن قشر متوسط به پایین جامعه و خانوارهای بد مسکن در اولویت قرار دارد.

وی با بیان این‌که سالانه ۱۴ هزار الی ۱۵ هزار واحد مسکن در تبریز احداث شده است، افزود: برای تامین کسری مسکن، بر اساس برنامه تدوینی دولت، زمین در محدوده شهری را در اختیار انبوه سازان قرار می‌دهیم تا هزینه زمین از ساخت و ساز کاهش یابد.

منبع. اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی

Print Friendly, PDF & Email