به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در جلسه امروز شورای شهر تبریز که با حضور رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: در ١٨ ماه گذشته دادگستری استان در حوزه احقاق حقوق شهرداری و بازگرداندن بیت المال با ما همکاری گسترده داشتند و ما سپاسگزار این تلاش هستیم.

او با اشاره به یک مورد از این پرونده ها اظهار داشت: این پرونده اجرای حکم شده بود ولی با همراهی رییس کل دادگستری و دادستان محترم این پرونده اعاده شد و میلیاردها تومان به حساب شهرداری بازگشت.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از  موضوع عدم ثبت قطعی املاک اظهار داشت: ریشه بسیاری از مشکلات ما در شهر تبریز به این موضوع مربوط است.

ایرج شهین باهر ادامه داد: حاشیه نشینی، کلاهبرداری، ساخت و ساز غیر مجاز همه و همه از این مسئله نشات می‌گیرد.

او با بیان اینکه این مشکلات با عدم اجرای قانون ثبت حل نخواهد شد، گفت: امیدواریم در دوره اخیر قوه قضائیه این مسئله حل شود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه در گذشته با برخی از تخلفات در شهرداری برخورد نشده است تصریح کرد: بعد از سالها عدم برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز در شهرداری تبریز برای اولین بار با یک مورد برخورد جدی شد.

او تاکید کرد: این نوع مسائل در شهر نهادینه شده و برای برخورد جدی با آنها نیازمند همراهی دادگستری و نیروی انتظامی هستیم و با جدیت با این تخلفات برخورد خواهیم کرد.

Print Friendly, PDF & Email