شهردار تبریز گفت: فرهنگ‌سازی و آموزش‌های شهروندی جزو اصلی‌ترین اهداف و چشم‌اندازهای برنامه تلویزیونی «تبریزیم» به شمار می‌آید.

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر شامگاه روز گذشته با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «تبریزیم» درباره فصل جدید این برنامه اظهار کرد: «تبریزیم» با همکاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و شهردار تبریز پخش می‌شود.

او ادامه داد: برخی‌ها تصور می‌کنند هدف شهرداری از پخش این برنامه، تبلیغ یک‌جانبه اقدامات و عمکلرد خود است درحالی که اطلاع‌رسانی اقدامات صورت‌گرفته تنها یکی از اهداف این برنامه به شمار می‌آید.

او با بیان اینکه عملکرد شهرداری همواره مورد مشاهده اقشار مختلف مردم قرار می‌گیرد، افزود: در راستای تحقق سند چشم‌انداز توسعه تبریز، از توان رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی، آموزش‌های شهروندی، اطلاع‌رسانی و افزایش مشارکت‌های مردمی استفاده می‌شود.

شهردار تبریز همچنین شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را ابزار مناسبی برای انعکاس کاستی‌های شهر عنوان کرد و گفت: انتقاداتی که توسط شهروندان یا رسانه‌ها از یک موضوع صورت می‌گیرد و در فضای مجازی انعکاس می‌یابد، باعث می‌شود بنده از مدیران مناطق و سازمان‌ها بخواهم در کم‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکل یا کاستی اقدام کنند و به این ترتیب حتما اتفاقات خوبی می‌افتد.

شهین‌باهر یادآور شد: در سری جدید برنامه تلویزیونی تبریزیم نیز تلاش خواهد شد که کاستی‌های موجود در سطح شهر انعکاس یافته و توسط مسئولان و دستگاه‌های مربوطه پیگیری شون

شهردار تبریز گفت: روند صعودی حضور گردشگران در تبریز از رویداد بین‌المللی «تبریز ۲۰۱۸» آغاز شده است و ما امروز شاهد به ثمر رسیدن تلاش‌هایی هستیم که به مناسبت آن رویداد مهم صورت گرفت.

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان که «بهار گردشگری» به شمار می‌آید اظهار کرد: در ۵روزی که از آغاز فصل تابستان می‌گذرد، شاهد حضور چشم‌گیر گردشگران عزیز در تبریز و  پارک‌ها و مراکز تجاری و تفریحی این کلان شهر هستیم.
او تبلیغات صورت‌گرفته توسط رسانه‌ها را یکی از عوامل مهم جذب گردشگران دانست و گفت: به عنوان مثال اخیرا در سریال روزهای بی‌قراری ۲ که با همکاری و مشارکت شهرداری تبریز و صدا و سیما تولید و از شبکه ۲ سیما پخش شده بود،  ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری شهرمان به طور شایسته‌ای معرفی گردید.
شهردار تبریز درباره تدابیر پیش‌بینی‌شده برای استقبال از مسافران تابستانی اظهار کرد: طبق سال‌های گذشته «اتوبوس‌های تبریزگردی» و «تاکسی‌های از من بپرس» فعالیت خود را شروع کرده‌اند اما نباید کتمان کرد که شهروندان نیز در استقبال از مسافران نقش بسزایی دارند.
او تاکید کرد: بازار تاریخی تبریز که یکی از مهم‌ترین داشته‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرمان به شمار می‌آید، نباید در روزهای تعطیل، تعطیل باشد و گردشگران با درهای بسته این بازار مواجه شوند.
ایرج شهین‌باهر از تلاش شهرداری تبریز برای متقاعد کردن اصناف بازار جهت فعالیت در روزهای تعطیل خبر داد و افزود:‌ واقعیت این است که حضور گردشگران به‌خاطر رونق اقتصاد شهر است و بازاریان در گردش چرخ گردشگری و اقتصاد شهرمان سهیم هستند و امیدواریم به خوبی در این خصوص نقش آفرینی کنند.

Print Friendly, PDF & Email