شهردار تبریز گفت: افتتاح خط تولید قطعات بتنی، شهرداری را در تامین نیاز این مجموعه برای استفاده در معابر و میادین خودکفا می کند.

مراسم افتتاحیه خط تمام اتوماتیک تولید قطعات بتنی و بهره برداری از واحدهای تجاری و خدماتی ستارخان با حضور شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد.

به گزارش شهریار، با حضور ایرج شهین باهر شهردار تبریز و شهرام دبیری و کریم صادق زاده، دو عضو شورای اسلامی شهر تبریز دو پروژه مهم شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان امروز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

خط تولید تمام اتوماتیک و پیشرفته قطعات بتنی دارای دستگاه کفپوش و جدول زن تمام اتوماتیک ۳۰۲۴، دستگاه ۳۰۲۴ تمام اتوماتیک و دستگاه (ربات) بسته بندی اتوماتیک و دستی قابل تنظیم است.

این خط قابلیت تولید یک متر مربع کفپوش بتنی ۱۰ در ۲۰ آجری در مدت زمان یک دقیقه، تولید انواع کفپوش بتنی (بیش از ۳۰ تیپ)، انواع جدول و انواع بلوک سقفی و دیواری، تولید انواع مبلمان شهری و قطعات بتنی تا ارتفاع ۳۰ سانتیمتر و تولید حداقل ۲۴۰ متر مربع کفپوش بتنی در مدت هشت ساعت کاری را دارد. خط تولید تمام اتوماتیک و پیشرفته قطعات بتنی با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال احداث شده است.

پروژه تجاری و خدماتی ستارخان نیز در زمینی به مساحت عرصه ۵۲۵ متر مربع واقع در بلوار ستارخان با زیربنای کل یک هزارو ۴۴۰ متر مربع احداث شده که شامل ۱۲ باب واحد تجاری و شش باب واحد خدماتی است. پروژه تجاری و خدماتی ستارخان با هزینه ۳۵ میلیارد ریالی احداث شده است.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید قطعات بتنی با بیان اینکه این اقدام در راستای کاهش هزینه های شهرداری انجام شده است اظهار داشت: با بهره برداری از این خط شهرداری دیگر نیازی به تامین انواع قطعات بتنی از خارج از مجموعه ندارد.

او گفت: تلاش مجموعه شهرداری بر این است که در مسیرهای گردشگری از آسفالت استفاده نکرده و معابر را کف پوش کنیم تا کیفیت نگهداری از این اماکن بیشتر شود.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما در مجموعه مدیریت شهری اداره کم هزینه اما با کیفیت بالای شهر است، خاطرنشان کرد: سال گذشته با افتتاح کارخانه آسفالت در عین حال که توانستیم هزینه تمام شده آسفالت را کاهش دهیم از سوی دیگر شاهد افزایش کیفیت آسفالت تولیدی در مجموعه شهرداری هستیم.

ایرج شهین باهر با اشاره به وضعیت شهر تبریز و نیاز بالا به انواع قطعات بتنی گفت: برای من و هیچ کس قابل قبول نیست با امکانات بالایی که در این مجموعه داریم هنوز نتوانسته ایم یک متر خانه ارزان قیمت برای شهروندان تبریزی که در حاشیه شهر زندگی می کنند بسازیم.

او افزود: امیدوارم با همراهی اداره کل مسکن و شهرسازی و استانداری بتوانیم با فعال کردن این مجموعه شاهد ساخت مسکن ارزان قیمت برای شهروندان و حل مشکل حاشیه نشینی باشیم.

ایرج شهین باهر با اشاره به اینکه در دوره اخیر شهرداری بسیاری از واسطه ها حذف شده اند، اظهار داشت: بدون توجه به حاشیه ها برای توسعه شهر تلاش می کنیم و توجهی به موارد دیگر نداریم.

او در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از برخی مدیرانی که به جای کار دنبال بهانه گیری هستند، گفت: دوران اعتراض، بهانه گیری، تقصیر را گردن کسی دیگر  و تحریم ها انداختن گذشته است، برای مدیری که قصد دارد کار کند در هر زمان و مکان، شرایط امکان کار وجود دارد.

شهردار تبریز گفت: بر اساس وظایفی که به ما محول شده است برای توسعه شهر و خدمت به مردم تا آخرین لحظه ای که مسئولیت را در اختیار داریم کار می کنیم.

Print Friendly, PDF & Email