به گزارش شهریار، میرعلی اصغر نساج با اعلام این مطلب گفت: توسعه فضای سبز یکی از اصلی ترین برنامه های این منطقه در سال جاری است و جهت تامین آب خام اقدام به احداث مراکز سپتیک با هدف ذخیره سازی و انتقال آب به فضاهای سبز شده است.

وی افزود: به منظور حذف روش آبیاری سنتی فضای سبز که با استفاده از تانکر انجام می شد در سالهای اخیر اقدام به احداث مخازن ذخیره و توزیع آب شده است.

شهردار منطقه ۵ تبریز در ادامه همچنین اظهار داشت: برای تامین آب خام فضای سبز به ویژه برای سال های آتی که نیازمند توسعه خواهیم بود اقدام به احداث مراکز ذخیره آب کرده ایم.

نساج افزود: پس از احداث مرکز ذخیره آب با لوله گذاری در سطح حوزه اقدام به انتقال وتوزیع آب خام می شود.

وی به احداث مرکز ذخیره آب در مرزداران اشاره کرد و در این خصوص گفت: با احداث مرکز سپتیک در مرزداران و لوله گذاری به طول ۳۵ کیلومتر آبیاری فضای سبز شهرک های مرزداران، نصر و کوی مصلی با روش نوین انجام می شود.

شهردار منطقه ۵ تبریز از پایان یافتن بتن ریزی مرکز ذخیره آب مرزداران خبر داد و هزینه اجرای این پروژه را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: با اجرای این طرح علاوه بر جلوگیری شدن از هدر رفت آب با اطمینان خاطر اقدام به توسعه فضای سبز در شهرک های جدید می شود.

Print Friendly, PDF & Email