شهردار تبریز با حضور در سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز و نظارت بر مراحل پایانی آواربرداری این مجموعه، از اتمام عملیات آواربرداری ناشی از آتش سوزی‌ در این بازار خبر داد.

شهردار

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر ظهر امروز در بازدید از روند عملیات آواربرداری مغازه های سرای ایکی قاپیلی، از عوامل اجرایی این عملیات جهت آواربرداری شبانه روزی بازار و اتمام عملیات آواربرداری قدردانی کرد.

او در این بازدید دستورات مقتضی جهت واگذاری کلیه قسمت های تخریب شده بازار به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان جهت آغاز عملیات مرمت این مجموعه را صادر کرد.

در این بازدید شهردار منطقه هشت تبریز نیز گفت: عملیات آواربرداری سرای ایکی قاپیلی بسیار دشوار بود که با کار شبانه روزی ۵۰ نفر از پرسنل و عوامل خدمات شهری این منطقه جهت آوار برداری فوری با کار جهادی به اتمام رسید.

رضا پاک نهاد افزود: از روز پنج شنبه، ۲ خرداد تا به امروز که شاهد پایان عملیات آواربرداری بازار هستیم بالغ بر ۴۵۰ کامیون نخاله از سرای ایکی قاپیلی تخلیه بار شده است.

همچنین شهردار تبریز در گفتگو با صدا و سیما از اتمام عملیات آواربرداری و نخاله برداری خبر داد و گفت: بعد از اینکه مراحل اداری و حقوقی شناسایی عامل آتش سوزی بازار تبریز به پایان رسید، شهرداری تبریز آواربرداری و نخاله برداری را به سرعت آغاز کرد.
وی ادامه داد: در طول کمتر از یک هفته این عملیات به پایان رسید و اگر در آینده سازمان میراث فرهنگی اعلام نیاز کند بازهم عوامل شهرداری تبریز به انجام وظایف ذاتی خود می پردازند.
شهردار تبریز یادآور شد: مرمت و احیای بازار جزو وظایف سازمان میراث فرهنگی است و شهرداری بازار را برای انجام این عملیات به این سازمان تحویل داد.
ایرج شهین باهر در پاسخ به سوالی درباره همکاری شهرداری تبریز با میراث فرهنگی برای احیای بازار تبریز بیان کرد: تاکنون از طرف میراث فرهنگی به شهرداری تبریز در این حوزه اعلام نیاز نشده اما سازمان میراث فرهنگی کشوری هم برای مرمت بازار بودجه ای ویژه اختصاص داده و احتمال می رود عملیات به خوبی پیش برود.

Print Friendly, PDF & Email