شهردار تبریز گفت: در سال ۹۷ با برنامه ریزی های انجام شده و جلوگیری از هزینه های اضافی ۳۴ درصد بودجه جاری کاهش یافت.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز با بیان اینکه از ریخت و پاش های غیر ضروری که در سال های گذشته رخ می داد جلوگیری کرده ایم، گفت: با این اقدامات توانستیم ۳۴ درصد در بودجه جاری کاهش هزینه داشته باشیم و تلاش داریم این روند در سال ۹۸ نیز ادامه پیدا کند.

او در ادامه با بیان اینکه در تاریخ شهرداری ها هرگز تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه رخ نداده است، گفت: ردیف های درآمدی بودجه قابل پیش بینی هستند و ما تلاش داریم آنها را محقق کنیم ولی ابزار کافی در برخی موارد وجود ندارد.

شهردار تبریز گفت: درآمد ردیف عوارض نوسازی یکی از همین پیش بینی ها به شمار می رود ولی ابزاری برای دریافت قطعی آن وجود ندارد.

ایرج شهین باهر در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه در بودجه سال ۹۷ فروش اوراق به مبلغ ۶۵۰ میلیارد پیش بینی شده بود، اظهار داشت: به دلیل طولانی بودن پروسه دولت نتوانستیم این اوراق را به فروش برسانیم ولی امسال اولین شهری خواهیم بود که می توانیم از اوراق بهره مند شویم.

او وضعیت بودجه شهرداری تبریز را شفاف و غیر پیچیده دانست و ادامه داد: بر اساس بودجه و اولویت بندی های مصوب و تصمیمات کمیته تخصیص بودجه که اعضای شورا نیز در آن عضویت دارند، پروژه ها را پیش می بریم.

شهردار تبریز با اشاره به تلاش‌های مجموعه شهرداری برای جذب سرمایه گذار، گفت: به دنبال جذب سرمایه گذاری هستیم که بتواند در پروژه‌های ما ایجاد ارزش افزوده کند.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر صبح امروز در یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: تلاش داریم به دنبال سرمایه گذار واقعی و اثرگذار باشیم نه اینکه راه قبلی را ادامه دهیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر سرمایه برداری اتفاق می افتد تا سرمایه گذاری، افزود: ما به سرمایه گذاری نیاز داریم که بیاید و برای شهر هزینه کرده و نیاز شهر را برطرف کند.

ایرج شهین باهر با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذار واقعی، تصریح کرد: به دنبال حل و فصل موارد و مشکلات قبلی هستیم که چند سال است هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

شهردار تبریز همچنین اظهار داشت: نگاه به سرمایه گذار، شراکت در املاک و مستغلات شهرداری است که به نظر من این سرمایه گذاری نبوده و نتیجه خوبی در پی نداشته است.

او با اشاره به اینکه متاسفانه امروز وضعیت اقتصادی در ساخت و ساز مشخص نیست، گفت: در حال حاضر توجیه و امنیت اقتصادی برای بخش خصوصی وجود ندارد. فضا اکنون برای سرمایه گذاری مناسب نیست و اکثر سرمایه‌ها به سمت طلا و دلار می‌رود.

ایرج شهین باهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع پرداخت حقوق کارکنان مجموعه شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: کلیه حقوق کارکنان شهرداری یکسان و با عرف معمول پرداخت می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email