واکنش کرملین به خبر بلومبرگ درباره فروش اس-۴۰۰ به ایران

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره تایید یا تکذیب خبر «خودداری مسکو از فروش سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ به ایران»، خواستار برخورد محتاطانه با انتشار چنین اخباری از سوی رسانه‌های غربی شد.

  • به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “دمیتری پسکوف” سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که اطلاعی در باره اطلاعات منتشره درباره تقاضای ایران برای خرید سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰از روسیه و خودداری مسکو در این باره ندارد.

سخنگوی کرملین در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره تایید یا تکذیب خبر منتشره از سوی آژانس خبری بلومبرگ درباره اینکه گویا روسیه از فروش سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ به ایران خودداری کرده، گفت: «هیچ اطلاعی درباره چنین خبری ندارم.»

پسکوف در عین حال خواستار آن شد که انتشار چنین اطلاعاتی «بسیار محتاطانه» برخورد شود و به خبرنگاران توصیه کرد، اطلاعات دقیق در باره این خبر را بهتر است از خود خبرگزاری بلومبرگ کسب کنند.

آژانس خبری بلومبرگ پیش از این، به نقل از منابع اطلاعاتی خود مدعی شد که روسیه ظاهراً از فروختن سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰به ایران خودداری کرده تا از افزایش وخامت اوضاع در خاورمیانه جلوگیری کند.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email