غلامرضا محمدی امروز مسئول بخش روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی را مقصر اتفاقات تلخ جام ساساری معرفی کرد؛ فردی که چند ماهی از فدراسیون دور بود، اما به شکلی عجیب بازگشت.

به گزارش “ورزش سه”، در روزهای اخیر دیسکالیفه شدن باقر یخکشی در مسابقات جام ساساری ایتالیا به سوژه اول کشتی ایران تبدیل شده و خیلی ها به دنبال یافتن مقصر این ماجرا هستند.

در حالی که دیروز سرپرست فدراسیون از تشکیل یک تیم برای بررسی اتفاقات این رقابت ها خبر داد، امروز غلامرضا محمدی در نشست خبری خود صحبت های تامل برانگیزی را بر زبان آورد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد مقصر اصلی این اتفاقات را مسئول بخش روابط بین الملل فدراسیون دانست و حتی به صورت تلویحی اعلام کرد برخی اتفاقات از روی عمد از داخل فدراسیون رخ می دهد تا به کشتی ایران ضربه بزند.

او در بخشی از صحبت‌های امروز خود می‌گوید: «در فدراسیون کشتی وظیفه چه کسی است که بخشنامه‌ها را به ما اطلاع بدهد؟ هیچ فردی درباره این موضوع چیزی به ما نگفت و ترکش آن ما و کشتی را گرفت. چرا این بلا سر ما می‌آید. خانم ادیت ۷ بار به کشور ما آمده و ارتباط

خیلی نزدیکی با فدراسیون و خانم پناهی‌زاده که در روابط بین الملل فدراسیون است دارد و حتی روز مسابقات ۴۰ دقیقه با او صحبت کرد. روابط بین الملل خیلی بخش مهمی است اما الان پاشنه آشیل ما شده است. خانم پناهی زاده دیروز به حبیبی گفته شما که عشق سفرید من

گفته بودم به ایتالیا نروید. یعنی او می‌خواهد برای ما تعیین تکلیف کند که به یک رویداد موثر در رنکینگ نرویم. وجود چنین فردی با این رفتار حرکات و گفتار برای خود من معضل شده و اطمینان دارم دلش با ما نیست و موفقیت کشتی را نمی‌خواهد. وی از زمان فدراسیون قبل بوده و حالا

هم حضور دارد که باید تصمیم جدی گرفته شود.»

اما پناهی زاده کیست که حالا این چنین با خشم سرمربی تیم ملی را برانگیخته است. به گفته خودش او از ۶ سال قبل در فدراسیون بوده و چند ماه قبل هم استعفا داده است، اما چطور چند روز قبل از حضور سرپرست جدید دوباره در فدراسیون ظاهر شد؟

مسئول بخش روابط بین‌الملل فدراسیون در دوره ریاست رسول خادم جزو افراد مورد اعتماد او بوده و در سفرهای بین المللی زیادی رییس فدراسیون و تیم های ملی را همراهی کرده است.

در چند ماه اخیر چند مورد در بخش روابط بین الملل فدراسیون رخ داده که یکی از آنها بیرون آمدن نامه لالوویچ به سرپرست فدراسیون کشتی و رسانه ای شدن آن بود. همچنین موضوع دیگری که امروز غلامرضا محمدی به آن اشاره کرده، درباره کشتی گیری به نام محمدحسین محمدیان

است که دوران محرومیتش از چند ماه قبل به پایان رسیده، اما این موضوع توسط روابط بین الملل فدراسیون به اطلاع کادرفنی نرسیده است!

البته پناهی زاده در مصاحبه ای سعی کرده از خودش دفاع کند. او در واکنش به اظهارات امروز غلامرضا محمدی به ایسنا می‌گوید: «آقای غلام محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد فردی با تجربه هستند ولی متاسفانه من صحبت‌هایی از طرف ایشان شنیدم مبنی بر اینکه مشکلات

تیم ایران و دیسکالیفه شدن کشتی گیران و اخراج سرمربی تیم ملی از کنار تشک مسابقات، از طرف بخش بین الملل بوده است! این صحبت‌ها باعث تعجب من شد و واقعاً نمی‌دانم چرا کمیته روابط بین الملل فدراسیون را مقصر این اتفاقات می‌داند؟»

منبع : ورزش ۳

Print Friendly, PDF & Email