سپاهان در شرایطی در هفته بیست و هشتم مقابل پدیده به میدان می رود که پیروزی اش در این مسابقه به سود تراکتورسازی خواهد بود.

به گزارش “ورزش‌سه”، هفته ماقبل پایانی لیگ برتر روز شنبه در شهرهای مختلف برگزار می شود و تیم های بالانشین در این هفته تلاش خود برای قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی را انجام خواهند داد. در یکی از حساس ترین مسابقات این هفته سپاهان در مشهد میهمان پدیده

است. سپاهان در جدول رده بندی با ۵۴ امتیازی در انتظار لغزش پرسپولیس قرار دارد و امیدوار است با برد در هفته بیست و نهم فاصله در صدرجدول را با سرخ های پایتخت کم کند.

نکته قابل توجه اینکه سپاهان علاوه بر اینکه برای صدرنشینی خودش تلاش می کند، می تواند شانس خوبی را در اختیار تراکتورسازی برای کسب سهمیه آسیایی قرار بدهد. از آنجایی که پدیده و تراکتورسازی برای به دست آوردن جایگاه چهارم جدول رقابت تنگاتنگی دارند، در صورتی که

سپاهان تیم مشهدی را شکست دهد، آنوقت تراکتورسازی فرصت خوبی به دست می آورد تا با پیروزی مقابل پارس جنوبی جم جمع امتیازاتش را به ۵۳ برساند و بار دیگر رتبه چهارم را تصاحب کند که این اتفاق سرخ های آذربایجان را به سهمیه آسیایی نزدیک تر می کند.

به عبارت بهتر سپاهان و تراکتورسازی که چند سال قبل با هم پیمان خواهرخواندگی امضا کرده بودند، حالا در هفته بیست و نهم برای همدیگر بازی می کنند و باید دید آیا در این مسیر موفق خواهند شد یا خیر.

گفتنی است؛ تیم قهرمان لیگ برتر با سهمیه مستقیم راهی لیگ قهرمانان می شود و دو تیم بعدی سهمیه پلی آف کسب می کنند. اما از آنجایی که از بین پرسپولیس و سپاهان یکی با داماش گیلانیان در فینال حذفی روبه رو می شود و احتمالا جام قهرمانی را نیز کسب می کند، تیم

رده چهارمی لیگ برتر نیز می تواند یک سهمیه را از آن خود کند. به همین خاطر پدیده و تراکتور رقابت تنگاتنگی برای کسب جایگاه چهارم با هم خواهند داشت.

منبع : ورزش ۳

Print Friendly, PDF & Email