به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید از مراحل تصویربرداری فیلم داستانی “باغ بهشت” که با موضوع شهدای مدافع حرم در تبریز در حال تولید است، اظهار داشت: در حوزه دفاع مقدس، استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز مهد سرداران و عاشقان نظام و انقلاب بوده و است و ما چه در دوران دفاع مقدس و چه در سال های اخیر به عنوان مدافعان حرم، شهیدان زیادی را نثار نظام و وطن خود کرده ایم. عزیزانی که در این مکتب بزرگ شده و تربیت یافته اند.

وی ادامه داد: اینکه ما شهدای شهر خود را هم برای داخل کشور و هم برای خارج از مرزهای ایران معرفی کنیم، امری مهم است و ما باید در قالب فیلم ها نشان دهیم که در این خاک سرداران زیادی از جمله عباس میرزا، ستارخان، شهید مهدی باکری، شهید علی تجلایی و خیلی از شهدای دیگر به عرصه آمده اند که هر کدام برای سرزمین ما افتخار هستند.

ایرج شهین باهر عنوان کرد: شهرداری تبریز در قبال موضوعات فرهنگی وظایفی دارد و ما باید به داشته های فرهنگی توجه کرده و برای احیا و ارائه آن هزینه کنیم.

شهردار تبریز در ادامه به معرفی شهر تبریز و جاذبه های گردشگری این شهر در قالب فیلم و رسانه تاکید کرد و گفت: ما ادعا داریم که تبریز شهر گردشگری است و از این رو نیاز است تا جاذبه های شهرمان را از طریق رسانه ها معرفی کنیم. در این خصوص فیلم به عنوان یک رسانه فضای مطلوبی را برای معرفی و به تصویر کشاندن تبریز و جاذبه های گردشگری این شهر به گردشگران داخلی و خارجی در اختیار دارد و ما باید از این فضا استفاده کنیم.

وی افزود: در این راستا نیاز است تا فیلم سازان بخصوص فیلم سازان بومی که تبریز را خوب می شناسند و می دانند کجا را باید معرفی کنند، زیبایی ها و آداب و سنن و فرهنگ شهرمان را به هموطنان و خارجی ها به تصویر بکشند.

ایرج شهین باهر یادآور شد: ما در قبال استعدادها و سرمایه های حوزه فیلم و هنر تبریز وظایفی داریم و باید به آنها کمک کنیم تا در این حوزه پیشرفت کنند و شهرمان را سربلند کنند.

گفتنی است فیلم داستانی باغ بهشت به کارگردانی حسن نجفی مراحل تصویربرداری و تولید خود را در تبریز سپری می کند.

Print Friendly, PDF & Email