به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در جلسه پدافند غیرعامل که با حضور سردار غلامرضا جلالی، مدیرعامل سازمان پدافند غیرعامل کشور در شهرداری تبریز برگزار شد، اظهار کرد: تاثیر و نقش مهم موضوعات پدافند غیرعامل در حوادث اخیر از جمله سیل در سراسر کشور مشخص شد و به واسطه همین پدافند غیرعامل می توان میزان چشمگیری از این خسارات را کاهش داد.

وی با بیان اینکه نجات جان یک انسان مانند نجات جان یک جامعه است، افزود: تبریز در موضوعاتی همچون زلزله و سیل به میزان زیادی در معرض خطر و تهدید قرار دارد و وجود خطرناک ترین گسل کشور در شمال شهر تبریز و ساخته شدن مجتمع های مسکونی بر روی همان گسل حاکی از فجایعی عمیق در هنگام بروز حادثه است.

شهردار تبریز تاکید کرد: بهترین کار در شرایط فعلی این است که به جای پرداختن به چندین موضوع مختلف، تمام نیرو و توان مان را روی یک موضوع مهم متمرکز کنیم تا به نتایج مطلوب دست یابیم.

وی با تاکید بر اهمیت پیشگیری به جای جبران خسارات در حوادث طبیعی و غیرطبیعی، عنوان کرد: برای پیشگیری از خسارات ناشی از سیل، شهرداری تبریز حتی پیش از فروردین سال جاری در حالت آماده باش بود و با ۱۵۰دستگاه ماشین آلات مختلف، عملیات لایروبی را در نقاط مختلف شهر انجام دادیم.

شهین باهر با بیان اینکه تبدیل شدن برخی مسیل ها به خیابان، ضرورت احداث کانال ها را دوچندان کرده است، گفت: در سال گذشته ۷کانال در سطح شهر تبریز ایجاد کردیم و امسال هم در نظر داریم تعدادی کانال جدید احداث کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه حدود ۴هزار و ۲۰۰هکتار از اراضی تبریز جزو بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی به شمار می آید، اعلام کرد: شهرداری تبریز در راستای ایجاد نفوذپذیری به این مناطق در زمان وقوع حوادث بخش عمده ای از بودجه عمرانی خود را به مسیرگشایی، ایجاد پارک های محله ای و میادین ورزشی و سایر امکانات خدماتی و رفاهی اختصاص داده است.

Print Friendly, PDF & Email