رییس هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی توضیحاتی را درباره نگرانی‌های موجود برای دیدار تیمش با پرسپولیس ارائه کرد.

عباس الیاسی در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره حرف‌های ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس که بابت حضور تیمش در تبریز و برای دیدار با تراکتورسازی ابراز نگرانی کرده بود، صحبت‌هایی را مطرح کرد که در ادامه می‌خوانید:

*صحبت‌های ایرج عرب درباره دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس و ابراز نگرانی ایشان برای مسابقه آخر هفته دغدغه‌هایی را برای هواداران ایجاد کرده؛ نظر شما در این خصوص چیست؟

ما قبل از هرچیز افراد را به آرامش دعوت می‌کنیم. در این باره قوانین مشخص است؛ هر اتفاقی که درون زمین مسابقه رخ می‌دهد به کمیته‌های اخلاق و انضباطی و فدراسیون فوتبال مربوط می‌شود وآنها با توجه به اتفاقات حکم خود را اعلام می‌کنند. ما در ۳ بازی گذشته بحث‌های مختلفی درباره داوری‌ بازی‌هایمان داشتیم، اما صبر کردیم تا جو بدی پیش نیاید. درباره محسن فروزان کلی حاشیه پیش آمد اما همه چیز را به کمیته اخلاق سپردیم. این یعنی باشگاه ما دنبال حاشیه و مسائل اینچنینی نیست. ما همیشه سعی کردیم اخلاق را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و این موضوع امسال به همه اهالی فوتبال ثابت شده است.

*واکنش شما به عنوان مسئول مدیریتی باشگاه تراکتورسازی به این صحبت‌ها چیست؟

من نمی‌دانم دلیل این صحبت‌ها درباره امنیت ورزشگاه تبریز چیست؟ از خود ایشان سوال می‌کنم که مگر در بازی تراکتورسازی و استقلال که ۱۲۰ هزار نفر به ورزشگاه یادگار تبریز آمدند، اتفاق بدی رخ داد؟ مگر در بازی سپاهان اتفاقی افتاد؟ بازی با پدیده چطور؟ از سوی دیگر دیروز همه دیدند چه اتفاقات زشتی در جریان بازی پرسپولیس و سپاهان افتاد.

*خود شما با توجه به حواشی پیش آمده در بازی پرسپولیس و سپاهان نگرانی‌ای بابت به حاشیه کشیده شدن دیدار تراکتور و پرسپولیس در تبریز ندارید؟

تامین امنیت ورزشگاه‌ اصلا ربطی به باشگاه‌ها و مدیران ندارد. من از پرسپولیسی‌ها سوال می‌کنم که مگر مسئول تامین امنیت ورزشگاه‌ آزادی با ایشان است؟ دیروز این اتفاقات زشت در ورزشگاه آزادی رخ داد، آیا ایشان امنیت ورزشگاه را تامین کرد؟ مسئولان امنیتی و یگان ویژه خودشان پیگیر همه چیز هستند. الان سپاهانی‌ها نیز از این صحبت‌ها ناراحت هستند. مگر می‌شود شما با بازی در همه شهرهای ایران مشکل داشته باشید؟ اگر اینطور است که باید فوتبال تعطیل شود و همه راحت باشند. وقتی ما به تهران سفر کردیم به هواداران مان فحاشی شد؛ دیروز در بازی با سپاهان هم که همه دیدند چه اتفاقاتی افتاد. آیا شما به ما تضمین دادید که اتفاقی نیفتد؟ حالا چرا ما باید ضمانت بدهیم؟

*توصیه شما به فوتبالی‌ها در این شرایط چیست؟

من فکر می‌کنم ما نباید جو موجود در فوتبال را ملتهب کنیم. نباید دیگران را تحریک کنیم. فوتبال و برد و باخت‌هایش می‌آید و می‌رود. واقعا جان افراد ارزش ندارد که این مسائل را بیان کنیم و با تهییج هواداران باعث شویم تا تنش به وجود بیاید. بی‌تردید کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال نیز همه مسائل را زیر نظر دارند و اگر خدای ناکرده اتفاقی رخ بدهد هم آنها برخوردهای لازم را انجام می‌دهند. ضمن اینکه ماموران یگان ویژه هم زحمت می‌کشند و مسئولیت امنیت ورزشگاه‌ها با آنها است. انشالله هفته اینده نیز در بازی پرسپولیس و تراکتور بهترین میزبانی از مردم میهمان نواز آذربایجان شاهد خواهیم بود.

*حرف پایانی؟

بنده به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی بعد از اتفاقاتی که در بازی با پیکان رخ داد، روی آنتن زنده صداوسیما شهامت داشتم و معذرت خواهی کردم و الان انتظار ما از سایر باشگاه‌ها نیز همین نوع رفتار است. ما نباید بهانه دست کسی بدهیم و همه می‌دانیم که فوتبال هم میدان جنگ نیست. هرکس در این فوتبال باید وظایف خود را به درستی انجام دهد. بازیکنان در داخل زمین باید وظایف خود را انجام دهند و ما نیز در حوزه مدیریت فوتبال وظیفه‌مان را دنبال می‌کنیم. از طرفی مسئولان برقرار امنیت ورزشگاه‌ها نیز وظایف خود را انجام می‌دهند. همه می‌خواهیم از فوتبال لذت ببریم و به همین خاطر همه را به آرامش دعوت می‌کنم و امیدوارم هرگز دیگر در هیچ ورزشگاهی در داخل ایران شاهد اتفاقاتی مثل بازی دیروز پرسپولیس و سپاهان نباشیم. مطمئن هم باشید با این صحبت‌ها وحدت و همدلی میان اعضای باشگاه تراکتورسازی و هواداران و البته مسئولان برگزاری مسابقه از بین نمی‌رود و باقدرت کارمان را دنبال می‌کنیم.

منبع : ورزش ۳

Print Friendly, PDF & Email