در صورتی که پرسپولیس ۴ بازی در تهران را با پیروزی پشت سر بگذارد و مقابل تراکتور هم شکست نخورد، قطعا قهرمان لیگ خواهد شد.

به گزارش ورزش سه، در فاصله ۷ هفته تا پایان لیگ پرسپولیس با ۴۸ امتیاز در صدر قرار دارد. قرمزپوشان پایتخت اکنون میانگین ۲.۰۸ وضعیت مطلوبی را تجربه می‌کنند و فرصت تکرار قهرمانی را نیز دارند اما هت‌تریک قهرمانی با چه فرمولی رقم می‌خورد؟

قرمزهای تهران در ۷ هفته آینده، ۴ بازی در تهران خواهند داشت. سه دیدار در آزادی برابر سایپا، سپاهان و ماشین سازی به همراه یک دیدار در شهر قدس مقابل پیکان. در صورتی که شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این ۴ بازی پیروز شوند ۶۰ امتیازی خواهند شد.

اما از سوی یک دیگر یک بازی مهم برابر تراکتور نیز خواهند داشت که سرنوشت قهرمانی را مشخص می‌کند. باتوجه به وضعیت لیگ، اگر پرسپولیس علاوه بر برتری در ۴ بازی تهران، مقابل تراکتور هم شکست نخورد، بی تردید فاتح هجدهمین دوره از لیگ خواهد شد.

در صورت رقم خوردن این دو اتفاق، پرسپولیسی ها ۶۱ امتیازی می‌شوند. در ۵ دوره قبلی که لیگ ۱۶ تیمی شده، هیچ تیم نایب قهرمانی حتی ۵۹ امتیاز هم کسب نکرده و به نوعی به دست آوردن ۶۰ یا ۶۱ امتیاز قهرمانی را تضمین می‌کند. البته شاگردان برانکو باید این نکته را هم

در نظر داشته باشند که مقابل تراکتور و سپاهان بی شکست بمانند وگرنه قهرمانی‌شان به خطر می‌افتد.

البته حتی برتری مقابل ۴ تیم ضعیف‌تر در خارج از خانه هم می‌تواند شرایط را به نفع پرسپولیس کند اما باتوجه به حمایت هواداران پرسپولیس در خانه و شرایط ویژه بازی های تهران، بازی های برگزار شده در پایتخت فرصت بهتری برای قهرمانی سرخ ها هستند.

منبع : ورزش ۳

Print Friendly, PDF & Email